Nowoczesne centrum przesiadkowe w Koninie? Są już pierwsze wizualizacje projektu

2024-01-23 13:04

W Koninie (woj. wielkopolskie) może powstać nowoczesne centrum przesiadkowe – tak wynika z informacji opublikowanych na profilu społecznościowym prezydenta miasta Piotra Korytkowskiego. Prezydent udostępnił wstępną wizualizację projektu inwestycji ulokowanej tuż przy Wieży Ciśnień. Zobacz, jak może wyglądać centrum przesiadkowe w Koninie.

Spis treści

  1. Nowoczesne centrum przesiadkowe w Koninie. Jak będzie wyglądać?
  2. Inwestycja ze wsparciem z Funduszu na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji
Dworzec Metropolitalny w Lublinie

Nowoczesne centrum przesiadkowe w Koninie. Jak będzie wyglądać?

Nowoczesne centrum przesiadkowe miałoby powstać tuż przy Wieży Ciśnień, w której mieści się dziś lokalne Centrum Kultury i Sztuki.

„Z radością dzielę się z Państwem koncepcją, którą otrzymaliśmy dosłownie kilka dni temu. To co, budujemy?" – napisał na swoim profilu społecznościowym prezydent Piotr Korytkowski. Z kolei na oficjalnym profilu MZK Konin czytamy: „Nowoczesne centrum przesiadkowe w Koninie? To może się ziścić”.

Jak wynika z opublikowanych przez prezydenta miasta wizualizacji, oprócz stanowisk autobusowych z efektownymi zadaszeniami powstałaby także zamknięta poczekalnia. Projekt uwzględnia również nasadzenia zieleni.  

Przeczytaj także:

Inwestycja ze wsparciem z Funduszu na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji

Zgodnie z informacją opublikowaną przez prezydenta miasta budowa centrum przesiadkowego jest częścią projektu „Niskoemisyjny transport publiczny w subregionie konińskim”.  Środki na jej realizację mają pochodzić z Funduszu na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji.

Czy dojdzie do realizacji projektu według opublikowanych wizualizacji? Tego jeszcze nie wiadomo. Wpisy na profilach społecznościowych prezydenta P. Korytkowskiego, a także MZK Konin sugerują, że może to być jedna z prawdopodobnych wersji planowanej inwestycji.

Zobacz też: Warszawskie stacje kolejowe - zdjęcia. Zobacz najpiękniejsze z nich! Ochota, Powiśle, Międzylesie i inne - oto perły wśród dworców i peronów

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej