Nowe śmigło w Muzeum Lotnictwa w Czyżynach

2007-05-16 19:10
Muzeum Lotnictwa
Autor: brak danych

W pierwszym kwartale 2007 roku ruszy budowa nowego gmachu Muzeum Lotnictwa w Czyżynach. Budowę zaplanowano na niespełna dwa lata. Pierwsi zwiedzający powinni odwiedzić nowy budynek w grudniu 2008 roku.

Projekt muzeum został wyłoniony w drodze konkursu architektonicznego. Pierwszą nagrodę zdobyła berlińska firma Pysall Ruge Architekturen oraz Bartłomiej Kisielewski. Zwycięski zespół zaproponował trzykondygnacyjny budynek, który z lotu ptaka przypominać będzie śmigło. Każde z jego skrzydeł będzie pełniło inną funkcję. Dwa z nich, o wielkich przeszklonych powierzchniach, przeznaczono na ekspozycję obiektów. W trzecim skrzydle znajdą się między innymi biura, biblioteka, sala konferencyjna i kinowa. Na styku trzech skrzydeł zaprojektowano kawiarnię.

Inwestycje finansować będzie samorząd wojewódzki. Przeznaczy na to 26 mln zł. Nowe muzeum powstanie obok starego gmachu, w miejscu, gdzie teraz stoją obiekty z lat 70.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej