Nowe inwestycje WSPiA

2009-09-16 16:20

Kosztem 11 mln zł Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Przemyślu wybuduje nową halę sportową oraz pracownie dydaktyczne. Inwestycja zostanie dofinansowana z funduszy unijnych w kwocie 8 mln zł.

W wielofunkcyjnym budynku znajdzie się hala sportowa o powierzchni ok. 2,6 mkw. Będą się w niej mogły rozgrywać mecze m.in. siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej. Na widowni zasiądzie ok. 350 osób, dodatkowo będzie możliwe dostawienie ok. 100 krzeseł). Hala sportowa zostanie wybudowana na palach, dzięki czemu znajdzie się pod nią miejsce na parking.

W nowym budynku znajdzie się też miejsce na pracownie: kryminalistyki, technik biurowych, inkubatora przedsiębiorczości. Jeszcze w tym roku WSPiA wystąpi o pozwolenie na budowę.

Kolejna oryginalna inwestycja WSPiA to pizzeria i spagheteria. Zakłada się, że ich budowa zostanie zakończona jeszcze w tym roku.

W pobliżu pizzerii i spageterii planowana jest budowa kortu tenisowego oraz ogrodu wypoczynkowego, w którym znajdzie się miejsce na plenerową salę seminaryjną. Jej ściany „zbudowane” zostaną z odpowiednio ukształtowanej zieleni. Pizzerię, spagheterię i kort tenisowy, uczelnia wybuduje ze środków własnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej