Nowe Centrum Łodzi. ZDJĘCIA z budowy

2012-08-09 16:03
Nowe Centrum Łodzi. ZDJĘCIA z budowy
Autor: UM Łódź Nowe Centrum Łodzi w budowie. Budynek EC-1 Wschód zostanie oddany do uzytku w styczniu 2013 roku

W Łodzi realizowane jest "Nowe Centrum Łodzi". Kompleks będą tworzyły dwa budynki - EC-1 Wschód oraz EC-1 Zachód. Trwa budowa pierwszego, który zostanie oddany do użytku w styczniu 2013 roku. Zobacz jak prezentuje się "Nowe Centrum Łodzi".

W Nowym Centrum Łodzi znajdą się Centrum Sztuki Filmowej, galeria sztuki i sale ekspozycyjne. Projekt obejmuje zagospodarowanie terenu poprzemysłowego zabytkowej elektrociepłowni EC-1 i wybudowaniu nowego centrum miasta w pobliżu dworca Łódź Fabryczna. W miejscu starego dworca powstanie podziemna stacja kolejowa. Ustawiono już symboliczne bramy do elektrociepłowni i wybudowano dach. Montowana jest kopuła planetarium, które wymiarami będzie zbliżone do warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Studio nagrań o wysokości 15 metrów na 300 osobową orkiestrę i chór jest już pod dachem i aktualnie projektowana jest jego elektroakustyka. Koncepcje Nowego Centrum Łodzi opracował Rob Krier.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej