Nowa murawa na Narodowym

2012-05-24 11:26
Nowa murawa na Stadionie Narodowym
Autor: NCS Stadion Narodowy gotowy na EURO 2012

Na Stadionie Narodowym leży już nowa murawa. Wcześniejsza, zdjęta po niespełna trzech miesiącach ozdobi pobliski teren obiektu. Koszt wymiany murawy pochłonął blisko pół miliona złotych.

Stadion Narodowy w Warszawie ma już nową murawę. Wymiana trawiastej nawierzchni zakończyła się 22 maja.

Przeczytaj również: Ukraina na EURO - galeria zdjęć Stadionu Olimpijskiego w Kijowie

Stadion Narodowy i nowa murawa

Wymiana murawy na Narodowym trwała tydzień (od 15 do 22 maja). Wszystko po to, by nawierzchnia na mecze rozgrywane podczas EURO 2012 spełniała wymagania UEFA, a najbliższy mecz Polska-Grecja już 8 czerwca. Zgodnie z kryteriami trawiasta nawierzchnia musi mieć 23 milimetry długości i tworzyć boisko z 18 równoległymi pasami (licząc od linii końcowej) o szerokości ok. 6 metrów. "Stara", położona w lutym 2012 roku, tych wymagań nie spełniała. Teraz świeżo położona murawa, by lepiej się ukorzeniła będzie przez najbliższy tydzień naświetlana i nawadniana. Nowa murawa została sprowadzona z Holandii w 28 tirach-chłodniach. Przedsięwzięcie pochłonęło blisko pół miliona złotych. Koszty w całości pokryło Narodowe Centrum Sportu (NCS). Część starej murawy, która nie została zniszczona przez mrozy ozdobi pobliski teren stadionu. Reszta została zutylizowana.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej