Lotnisko w Bydgoszczy rozpoczyna remont pasa startowego

2012-09-06 11:06
Remont pasa startowego na lotnisku w Bydgoszczy
Autor: Port Lotniczy Bydgoszcz SA Pas startowy na lotnisku w Bydgoszczy

Lotnisko w Bydgoszczy czeka pierwszy od 40 lat remont. W ramach wartej blisko 9 milionów złotych inwestycji zostanie przebudowany pas startowy. Wykonawcą projektu jest Skanska.

Lotnisko w Bydgoszczy najpóźniej latem 2013 będzie miało większą powierzchnię terminala dla pasażerów. 

Zobacz także: Lotnisko Chopina i miasteczko biznesowe. Zobacz jaka będzie miliardowa inwestycja. WIDEO

Obecnie zarząd portu wybrał w przetargu wykonawcę, który za blisko 9 mln złotych przebuduje pas starowy. Dyrekcja lotniska podpisała 5 września umowę z firmą Skanska na wykonanie remontu.

Remont pasa startowego

Realizacja zakłada remont drogi starowej o długości 2,5 kilometra i szerokości 60 metrów.
Pas zostanie podzielony na 16 odcinków po 30 metrów szerokości. Skanska rozpocznie roboty przygotowawcze do przebudowy 6 września. Remont wykonywany będzie poza ruchem lotniczym, w godzinach nocnych i wczesnoporannych. Dzięki temu, realizacja większości połączeń regularnych i czarterowych będzie odbywała się zgodnie z rozkładem lotów. Inwestycja, która pochłonie blisko 9 mln złotych netto, ma zostać zrealizowana w dwa miesiące. Przedsięwzięcie będzie współfinansowane ze środków unijnych - w ramach projektu „Zintegrowany Projekt inwestycyjny rozwoju funkcji Portu Lotniczego w Bydgoszczy w ramach węzła komunikacyjnego aglomeracji bydgosko – toruńskiej” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego n alata 2007-2013.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej