Kielecka onkologia będzie większa. Ruszyła rozbudowa

2012-09-03 15:41
Kielecka onkologia będzie większa. Ruszyła rozbudowa
Autor: Świętokrzyskie Centrum Onkologii

Kosztem 20 mln złotych Świętokrzyskie Centrum Onkologii zostanie rozbudowane. Placówka powiększy się o oddział onkohematologii z ośrodkiem transplantacji szpiku. Generalny wykonawca - Skanska właśnie rozpoczął budowę.

W 2014 roku kosztem blisko 20 mln złotych kielecka Onkologia powiększy się o Oddział Onkohematologii z ośrodkiem transplantacji szpiku. W dniu 31 sierpnia odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego i tym samym Skanska rozpoczęła budowę. W wydarzeniu wzięli udział Krzysztof Chlebus, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek Grzegorz Świercz oraz Jolanta Kręcka, przewodnicząca Komisji Zdrowia Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Przeczytaj również: Dzięki PPP Żywiec będzie miał nowy szpital

Kielecka Onkologia a rozbudowa

W ramach kontraktu Skanska wybuduje 40-kondygnacyjny budynek, który zostanie połączony z istniejącym łącznikiem. W nowo budowanym obiekcie znajdzie Oddział Onkohematologiczny z 34 łóżkami, Oddział Białaczek przygotowany do prowadzenia operacji przeszczepu szpiku kostnego na 17 łóżek oraz pomieszczenia przygotowania cytostatyków, laboratorium analityczne, pomieszczenia preparatyki komórkowej i poradnie hematologiczne. Obiekt wyposażony zostanie w niezbędny sprzęt medyczny. Placówka będzie w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W budynku zostaną zamontowane windy z dostępem na każde piętro oraz przyciskami z oznaczeniami w alfabecie Braille’a, przyciskami otwierania, zamykania drzwi i alarmu oraz poręczami na wysokości dostępnej dla osób poruszających się na wózku. Rozbudowa ma zakończyć się jesienią 2014 roku a transplantacje szpiku mają odbywać się już od jesieni przyszłego roku.

Kielecka onkologia będzie większa. Ruszyła rozbudowa
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Podpisanie aktu erekcyjnego

Oddział Hematologii w Świętokrzyskim Centrum Onkologii został wybudowany kilkanaście lat temu. Placówka jest jedną z najmłodszych tego typu w Polsce. Każdego roku w Centrum leczonych jest ponad 160 tys. pacjentów. Przy szpitalu działają także dwa kluby: Amazonki - zrzeszający kobiety ze zdiagnozowanym rakiem piersi oraz Gladiator - stowarzyszenie mężczyzn z chorobami prostaty.

Oddział Onkohematologii w Kielcach

lokalizacja: ul. Artwińskiego 3, Kielce, woj. świętokrzyskie
pow. użytkowa [m2]: 4 093
kubatura [m3]: 19 550
stan inwestycji: realizowana
realizacja: sierpień 2012 - wrzesień 2014

Inwestor: Świętokrzyskie Centrum Onkologii
Generalny wykonawca: Skanska SA.

Kielecka onkologia będzie większa. Ruszyła rozbudowa
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej