Jest plan naprawczy dla tunelu Wisłostrady

2012-09-03 16:37
Jest plan naprawczy dla tunelu Wisłostrady
Autor: R.Trzaska

Wszystko wskazuje na to, że Wisłostrada będzie zamknięta nawet cztery miesiące. Wykonawca II linii warszawskiego metra oraz geolodzy przedstawili plan naprawczy tunelu.

Konsorcjum budujące II linię warszawskiego metra oraz specjaliści z dziedziny geologii spotkali się 31 sierpnia z władzami Miasta i przedstawili plan naprawczy dla tunelu Wisłostrady.

Przeczytaj również: II linia metra. Budowa stacji Nowy Świat. ZDJĘCIA

W spotkaniu wzięli udział: wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, prezes Metra Warszawskiego - Jerzy Lejk oraz Mustafa Tuncer, dyrektor projektu w konsorcjum AGP Metro Polska, które buduje II linie stołecznego metra. Przypomnijmy, że w wyniku przedostania się w nocy 14 sierpnia na teren budowy podziemnego cieku, spod tunelu ubyło ok. 6,5 tys. m3 wody i ziemi. Przeprowadzona przez geodetów analiza wykazała, że pusta przestrzeń pod tunelem Wisłostrady ma ok. 60 cm długości i jest wypełniona wodą do ok. 2 metrów od spodu płyty.

Wisłostrada naprawiana etapami

W opinii specjalistów Wisłostrada będzie naprawiana w dwóch etapach. W pierwszym, pusta przestrzeń pod tunelem zostanie wypełniona mieszanką wiążącą poprzez istniejące otwory w zewnętrznych ścianach szczelinowych tunelu. Natomiast prace naprawcze w drugim etapie obejmą wypełnienie pustek pod tunelem poprzez otwory wykonane w płycie dennej wanny tunelu.

- Roboty naprawcze rozpoczną się niebawem, jak tylko wybrana zostanie odpowiednia mieszanka wypełniająca przestrzeń pod tunelem - skomentował Mustafa Tuncer, dyrektor projektu AGP Metro Polska.

Po każdej fazie robót przeprowadzone zostaną badania oraz monitoring wykonanej części. Zdaniem ekspertów naprawa ma potrwać od 2 do 4 miesięcy. Po tym czasie ruch w tunelu Wisłostrady zostanie wznowiony.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej