Gdynia Container Terminal nagrodzony

2007-05-22 14:15

10 lutego 2007 roku podczas uroczystej sesji Rady Miasta Gdyni wręczono nagrodę "Czas Gdyni" dla najlepszej zeszłorocznej inwestycji w mieście. Nagrodę otrzymało Gdynia Container Terminal.

Do ostatniej chwili nie wiadomo było, kto zostanie laureatem nagrody "Czas Gdyni" dla najlepszej ubiegłorocznej inwestycji. Nagroda ta przyznawana jest co roku, a jej zwycięzcę wybiera kapituła, zwracając uwagę m.in. na liczbę utworzonych miejsc pracy i walory architektoniczne. Spośród dziesięciu zgłoszonych propozycji najlepszy okazał się Gdynia Container Terminal - otwarty w czerwcu 2006 roku drugi terminal kontenerowy w Gdyni. Należy on do koncernu Hutchison, światowego lidera w tej branży. Przed trzema laty Hutchison kupił gdyński terminal cargo Wolny Obszar Gospodarczy z zamiarem zbudowania nowego terminalu kontenerowego, a potem w jego powstanie zainwestował 41 mln euro. W nowym terminalu znalazło pracę 110 osób, kolejnych 60 zatrudniono w potrzebnym do jego obsługi oddziale celnym i firmie ochroniarskiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej