GDDKiA „świętuje” drugie otwarcie autostrady A2

2012-10-16 17:29
Autostrada A2
Autor: Mazowiecki Urząd Wojewódzki

Do ostatnich godzin poprzedzających rozpoczęcie pierwszego meczu na EURO 2012 trwała walka drogowców o udostępnienie kierowcom autostrady A2 między Warszawą i Łodzią w standardzie tzw. przejezdności. Po EURO rozpoczęło się wykańczanie budowy, co wiązało się z utrudnieniami na A2. Jak poinformowała GDDKiA, od 16 października ten odcinek dostępny jest w całości.

Autostrada A2 między Warszawą a Łodzią ma 91 km. Budowę GDDKiA podzieliła na pięć odcinków, za które odpowiadało pięciu generalnych wykonawców. Odcinki B (wykonawca Mostostal Warszawa), D (wykonawca konsrocjum ze Strabagiem) i E (budowany przez Budimex) zostały oddane w terminie, natomiast kłopoty wystąpiły na odcinkach A )przejęty przez Eurovię) i C (budowa przejęta przez czeskie konsorcjum Bogl & Krysl), za budowę których początkowo odpowiadali Chińczycy. Tutaj też były największe opóźnienia, chociaż droga była na EURO 2012 przejezdna.

GDDKiA z dumą poinformowała, że całe 91 km od Łodzi do Warszawy jest znów udostępnione kierowcom. Na odcinkach A i C ruch odbywa się dwiema jezdniami. Mogą się jeszcze tam przytrafić punktowe zwężenia (zamknięcie na krótkich odcinkach pasa awaryjnego bądź prawego pasa ruchu) związane z uzupełnianiem ekranów akustycznych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej