GDDKiA „świętuje” drugie otwarcie autostrady A2

2012-10-16 17:29
Autostrada A2
Autor: Mazowiecki Urząd Wojewódzki

Do ostatnich godzin poprzedzających rozpoczęcie pierwszego meczu na EURO 2012 trwała walka drogowców o udostępnienie kierowcom autostrady A2 między Warszawą i Łodzią w standardzie tzw. przejezdności. Po EURO rozpoczęło się wykańczanie budowy, co wiązało się z utrudnieniami na A2. Jak poinformowała GDDKiA, od 16 października ten odcinek dostępny jest w całości.

Autostrada A2 między Warszawą a Łodzią ma 91 km. Budowę GDDKiA podzieliła na pięć odcinków, za które odpowiadało pięciu generalnych wykonawców. Odcinki B (wykonawca Mostostal Warszawa), D (wykonawca konsrocjum ze Strabagiem) i E (budowany przez Budimex) zostały oddane w terminie, natomiast kłopoty wystąpiły na odcinkach A )przejęty przez Eurovię) i C (budowa przejęta przez czeskie konsorcjum Bogl & Krysl), za budowę których początkowo odpowiadali Chińczycy. Tutaj też były największe opóźnienia, chociaż droga była na EURO 2012 przejezdna.

GDDKiA z dumą poinformowała, że całe 91 km od Łodzi do Warszawy jest znów udostępnione kierowcom. Na odcinkach A i C ruch odbywa się dwiema jezdniami. Mogą się jeszcze tam przytrafić punktowe zwężenia (zamknięcie na krótkich odcinkach pasa awaryjnego bądź prawego pasa ruchu) związane z uzupełnianiem ekranów akustycznych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej