Gdańsk: rusza budowa ronda Gospody

2010-06-10 12:18

Prace związane z pierwszym etapem rozbudowy układu komunikacyjnego w pobliżu wielofunkcyjnej Hali Sportowo-Widowiskowej czyli ronda z fragmentami ulic Gospody, Łokietka i Rybackiej ruszyły 9 czerwca 2010 r. Ich wykonawcą jest wyłoniona w dwuetapowym przetargu firma Strabag sp. z o.o, której oferta opiewała na 8 mln zł, to o połowę mniej niż pierwotnie szacowano.

Ich wykonawcą jest wyłoniona w dwuetapowym przetargu firma Strabag sp. z o.o, której oferta opiewała na 8 mln zł, to o połowę mniej niż pierwotnie szacowano.

Inwestycja polega na budowie dwupasowego ronda wraz z:
-  około 100-metrowym odcinkiem ulicy Gospody wraz z dojazdem do parkingu przed halą;
- około 60-metrowym odcinkiem ulicy Rybackiej z przebudową istniejących wzdłuż niej parkingów dla samochodów osobowych,
- 70-metrowym odcinkiem ulicy Łokietka wraz z tunelem dla pieszych,
- ciągami pieszo - rowerowymi wzdłuż budowanego układu drogowego,
- uzbrojeniem i urządzeniem terenu wraz z organizacją zieleni.

Zobacz koniecznie: Więcej artykułów o inwestycjach publicznych w Polsce

Zadanie jest współfinansowane przez Gminę Miasta Sopotu i Gminę Miasta Gdańska (w tym koszty budowy ronda dzielone są po połowie, Gdańsk opłaca realizację fragmentów układu docelowego po stronie Gdańska (ul. Rybacka i Gospody), a Sopot – fragmentu należącego do ul. Łokietka. Prace mają zakończyć się w maju 2011 roku.
Jeszcze w tym roku ogłoszony ma być przetarg na wybór wykonawcy II etapu obejmującego budowę Drogi Zielonej na odcinku od Al. Niepodległości/ul. Grunwaldzkiej do skrzyżowania ulic Gospody i Łokietka. Według wstępnych szacunków ma on kosztować 200 mln zł. Finansowanie inwestycji będzie realizowane w 60% z budżetu Gdańska, a w 40% z Sopotu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej