Dworzec Wrocław Mikołajów otwarty

2011-05-20 16:22
Odnowiony Dworzec Mikołajów
Autor: PKP S.A.

Można już korzystać z odnowionego dworca we Wrocławiu Mikołajowie.

Otwarty po remoncie dworzec Wrocław Mikołajów oferuje szereg udogodnień dla podróżnych i nie tylko. Kompleksowa modernizacja objęła elewację budynku, która została pomalowana na kolor różowy. Odrestaurowano na niej elementy architektoniczne, czyli gzymsy i pilastry. Na frontowej elewacji odtworzono historyczny zegar. W budynku dworca wymieniono okna i drzwi oraz instalacje, a także wyremontowano klatkę schodową. Dla poprawy bezpieczeństwa podróżnych zainstalowano system monitoringu zarówno w środku jak i na zewnątrz budynku. Wyremontowano także toalety i przystosowano je (jak i cały dworzec) do użytku dla osób niepełnosprawnych. 24 godziny na dobę czynna jest również kasa z biletami prowadzona przez Intercity.

Gruntownie wyremontowano także hol dworca, w którym pojawiły się nowe ławki, system nagłośnienia, a także tablice rozkładów jazdy, kasetony z informacją dla podróżnych i automaty z napojami i słodyczami.Zaskoczeniem może być Cafe Rower, czyli sklep z rowerami połączony z małym bistro, gdzie można napić się gorącej kawy i zaopatrzyć w słodycze. Znacznym ułatwieniem dla podróżnych jest nowe wyjście prowadzące z holu dworca bezpośrednio do tunelu na perony.

Łączny koszt modernizacji dworca Wrocław Mikołajów to nieco ponad 2 miliony złotych. Inwestycja została sfinansowana ze środków budżetowych i własnych PKP S.A.

odnowiony dworzec mikołajów 2
Autor: PKP S.A. Wnętrze dworca z widoczną całodobową kasą biletową.
odnowiony dworzec mikołajów 3
Autor: PKP S.A. Główne wejście do odnowionego dworca, wraz z odtworzonym historycznym zegarem.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej