Dworzec we Wrocławiu. Peron 2 otwarty

2012-04-12 13:52
Dworzec we Wrocławiu. Otwarcie peronu 2
Autor: PKP SA Na peron 2 dworca, 5 kwietania 2012 roku, wjechał pierwszy po remoncie pociąg

Dworzec Główny we Wrocławiu budowany jest od dwóch lat. Roboty budowlane idą pełną parą, zwłaszcza te na peronach. Na początku kwietnia otwarto kolejny, czwarty w ramach modernizacji peron 2. Dworzec Wrocław ma być gotowy przed mistrzostwami EURO 2012.

Dworzec we Wrocławiu budowany jest od kwietnia 2010 roku. Generalny wykonawca, konsorcjum firm Budimex i Ferrovial Agroman prowadzi roboty budowlane niemal przez całą dobę. Od kwietnia podróżni mogą korzystać z peronu 2. Na peron 2 dworca, 5 kwietnia o godz. 14.30 wjechał pierwszy po modernizacji pociąg relacji Wrocław Główny - Międzylesie. Tym samym, czwarty historyczny peron wrocławskiego dworca został otwarty.

Przeczytaj również: Dworzec we Wrocławiu na EURO 2012. ZDJĘCIA z budowy

Peron 2 a roboty budowlane

Roboty budowlane prowadzone w ramach modernizacji peronu 2 trwały od czerwca 2011 do kwietnia 2012 roku. Zakres robót był zblizony do tych, które prowadzone były na pozostałych wyremontowanych peronach. Remont obejmował wyburzenie starego peronu. W jego miejsce od podstaw wybudowano nowy wraz z nawierzchnią. W ramach prac odrestaurowano również konstrukcje historycznych hal peronowych. Stalowe elementy zostały uzupełnione, wyczyszczone i pomalowane. Wykonano nowe poszycie dachowe, szklenie fasad, odtworzono świetlik, a także zainstalowano nową iluminację, która podkreśla elementy konstrukcyjne wiat. Ponado, wybudowano nową konstrukcję hali, która znajduje się pomiędzy dwoma historycznymi peronami. Instalacja ma nowe zadaszenie w formie membrany. Dla zwiększenia komfortu podróżnych, na peronie 2 zainstalowano nowy system nagłośnienia, elektronicznej informacji podróżnych (tablice elektroniczne) i schody ruchome. Aktulanie trwają jeszcze roboty budowlane na peronie 3 i mają zakończyć się już w maju, czyli przed rozpoczęciem mistrzostw EURO 2012.

Dworzec Wrocław i wyremontowane perony

Dotychczas zmodernizowano już cztery z pięciu peronów: peron 1 udostępniono po modernizacji w grudniu 2011, peron 4 został otwarty w czerwcu 2011, peron 5 w marcu 2011 roku, oraz oczywiście peron 2, który otwarty został w kwietniu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej