Dworzec PKS w Piotrkowie Trybunalskim już po remoncie. Jak wygląda nowe Powiatowe Centrum Przesiadkowe w Piotrkowie Trybunalskim?

2024-02-19 14:41

Dworzec PKS w Piotrkowie Trybunalskim jest już otwarty dla pasażerów. Budynek przeszedł kompleksowy remont w ramach realizacji budowy Powiatowego Centrum Przesiadkowego. Po modernizacji będzie nie tylko miejscem obsługi podróżnych, lecz także centrum sprzedaży regionalnych wyrobów.

Spis treści

  1. Dworzec PKS w Piotrkowie Trybunalskim już otwarty
  2. Powiatowe Centrum Przesiadkowe w dwóch etapach

Dworzec PKS w Piotrkowie Trybunalskim już otwarty

Modernizacja dworca PKS w Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie) obejmowała kompleksowy remont obiektu. Pochodzący z lat 60. ubiegłego wieku budynek został poddany termomodernizacji, wymieniono w nim stolarkę drzwiową i okienną, a także instalacje – c.o., kanalizacyjną elektryczną i teleinformatyczną. Inwestycja została zrealizowana w ramach drugiego etapu budowy Powiatowego Centrum Przesiadkowego.

Dworzec Metropolitalny w Lublinie

Na terenie dworca powstały między innymi wygodna poczekalnia, miejsce odpoczynku dla kierowców, a także przestrzeń pod punkty gastronomiczno-handlowe. Na szczycie budynku zaplanowano kawiarnię wraz z minitarasem widokowym. 

Obiekt, poza podstawową funkcją poczekalni i miejsca obsługi pasażerów, stanie się również centrum rolniczego handlu detalicznego. Rolnicy z okolicznych terenów będą mieli tu możliwość sprzedaży swoich wyrobów, w tym produktów regionalnych.

Zobacz także:

Powiatowe Centrum Przesiadkowe w dwóch etapach

Realizacja Centrum Przesiadkowego w Piotrkowie Trybunalskim została podzielona na dwa etapy. W pierwszym, zakończonym przed rokiem,  gruntownie przebudowano perony dworca PKS, wymieniono biegnące w tym miejscu instalacje podziemne, położono ponad 4,5 tys. m² nowej nawierzchni, a także ustawiono nowe wiaty przystankowe. Na terenie inwestycji pojawiły się również nowe ławki i oświetlenie, a także gazony z kwiatami.

Drugi etap budowy Centrum obejmował kompleksową modernizację budynku dworca PKS.

Za realizację budowy Powiatowego Centrum Przesiadkowego odpowiadał samorząd powiatu piotrkowskiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej