Com-Com Zone

2009-08-18 17:04
Com-Com Zone
Autor: Marek Kędzior

Com-Com Zone czyli Centrum Rozwoju to nowoczesna placówka sportowo-wychowawcza, powstała z inicjatywy prezydenta miasta Krakowa - Jacka Majchrowskiego, a zarządzana przez stowarzyszenie "u Siemachy". Obiekt zlokalizowany jest w Nowej Hucie, w sąsiedztwie obiektów sportowych Hutnika Kraków.

Com-Com Zone działa od października 2008 r. Jego celem jest stworzenie warunków dla sportowej rywalizacji, budowanie lokalnej społeczności, tworzenie płaszczyzny porozumienia oraz wzajemnego wsparcia. Na nazwę Centrum składają się angielskie przedrostki słów: community (społeczność), competence (fachowość), comfort (wsparcie), company (towarzystwo), communication (porozumienie), competition (współzawodnictwo). Projekt budynku powstał w Studiu Architektonicznym Wojciecha Obtułowicza. Zarówno jego konstrukcja jak i wnętrze wykonane jest z szarego betonu.

Obiekt o powierzchni 6 tys. m2 złożony jest z pływalni, hali sportowej, 3 sal treningowych, siłowni, części rekreacyjnej oraz przestrzeni na działalność edukacyjną i opiekuńczo-wychowawczą prowadzoną przez Młodzieżowy Ośrodek Rozwoju Społecznego - specjalistyczną placówkę wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży, a także terapeutyczną prowadzoną przez Krakowski Instytut Psychoterapii.

Com-Com Zone
Autor: Marek Kędzior
Com-Com Zone
Autor: Marek Kędzior
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej