Budowa obwodnicy Strzyżowa będzie kosztowała 99 mln zł

2017-01-23 15:38
Obwodnica Strzyżowa
Autor: Marzena Sarniewicz

To już nie marzenie tylko fakt. Po kilkudziesięciu latach starań o budowę obwodnicy Strzyżowa inwestycja wreszcie ruszy. Przetarg na wykonanie drogi ogłoszony przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich wygrał Mostostal Warszawa. Trasa ma być gotowa do końca października 2019.

Droga, która powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 988, będzie miała ponad długość ponad 6-kilometrów. Będzie to jednojezdniowa droga klasy G z dwoma pasami ruchu o szerokości 3,5 m każdy. Przebieg trasy wytyczono przez obszary zabudowane, rolne oraz tereny nieużytkowane. Droga ma wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum miasta oraz usprawnić przejazd na odcinku Babica – Twierdza.

Inwestycja będzie realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Obwodnica Strzyżowa usprawni komunikację pomiędzy stolicą województwa, a południowymi powiatami regionu oraz wschodniej Małopolski, w kierunku Słowacji i południowej Europy.

W ramach inwestycji powstaną ronda zarówno jednopoziomowe, jak i dwupoziomowe m.in. w formie wiaduktów w miejscu skrzyżowań z drogami i linią kolejową. W sumie ma powstać około 25 obiektów inżynierskich, w tym 5 mostów (3 na Wisłoku i po jednym obiekcie przez rzekę Stobnica i potok Różanka).

Ponadto inwestycja obejmuje również zabezpieczenie terenów zagrożonych osuwiskami budowę dróg dojazdowych, chodników w obrębie skrzyżowań i zatok autobusowych oraz przebudowę istniejących, budowę zatok autobusowych, oświetlenia w rejonie skrzyżowań typu rondo i skrzyżowań dwupoziomowych, ekranów akustycznych, przejść dla zwierząt, urządzeń oczyszczających wody opadowo – roztopowe, zieleni izolacyjnej, odwodnień oraz wykonanie oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Inwestycja: budowa obwodnicy m. Strzyżów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 988
Inwestor: Województwo Podkarpackie – Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich
Generalny wykonawca:  Konsorcjum: Mostostal Warszawa (Lider) - Mostostal Kielce (Partner)
Długość odcinka: 6,24 km
Klasa: G
Ilość pasów ruchu: 2
Szerokość pojedynczego pasa: 3,5 m
Liczba obiektów inżynierskich: 25
Wartość kontraktu: 98 077 960,70 zł brutto
Województwo: podkarpackie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej