Bilfinger wybuduje łącznicę na lotnisko Okęcie

2009-08-24 11:54
Szybka kolej... nie tak szybko
Autor: PKP SA Ten pociąg, obsługiwany przez PKP Przewozy Regionalne, jedzie z Warszawy do Łodzi.

PKP Polskie Linie Kolejowe wybrały wykonawcę na wykonanie łącznicy kolejowej, która umożliwi bezpośredni dojazd pociągiem w czasie nie dłuższym niż 20 minut z centrum Warszawy do Międzynarodowego Portu Lotniczego na Okęciu. Odcinek połączy MPL ze stacją Warszawa Służewiec.

Jest to jedna z inwestycji realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, ważne przedsięwzięcie związane z piłkarskimi Mistrzostwami Europy w 2012 r. Projekt  jest współfinansowany przez Fundusz Spójności i budżet państwa.

Za najkorzystniejszą wybrano ofertę, złożoną przez konsorcjum firm: Bilfinger Berger Polska SA (lider konsorcjum), Zakłady Usług Energetycznych i Komunikacyjnych grupa ZUE SA, Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń Pebeka SA, Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej Sp. z o.o. oraz Kolejowe Zakłady Automatyki Katowice SA.

Oferta konsorcjum z Bilfinger Berger Polska jako liderem była najkorzystniejsza ze względu na cenę. Wykonawca zaoferował niecałe 234 mln zł brutto. 

Prace mają zostać wykonane w okresie 20 miesięcy, z których 16 miesięcy będą trwały roboty, 2 miesiące - odbiór techniczny wykonanego zadania, 2 miesiące - rozliczenie inwestycji.

Zakończenie prac nastąpi pod koniec 2011 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej