Basen w Kłodzku zbuduje ABM Solid

2009-08-19 13:22

Spółka budowlana ABM SOLID podpisała z Gminą Miejską Kłodzko umowę na budowę krytej pływalni w tym mieście. Wartość kontraktu to 15,8 mln zł. To już piąty tego typu projekt realizowany obecnie przez spółkę.

Firma ABM Solid SA 18.08.2009 r. podpisała umowę na kompleksową realizację budowy krytej pływalni w Kłodzku.
Spółka będzie odpowiedzialna za wykonanie wszystkich prac związanych z realizacją tej inwestycji począwszy od przygotowania projektu wykonawczego, poprzez uzyskanie niezbędnych uzgodnień i pozwoleń, aż po budowę obiektu i oddania go do użytku. Wartość kontraktu wynosi 15,8 mln zł.
Zakończenie umowy przewidywane jest na 18 lutego 2011 r. W bieżącym roku ze względu na prace projektowe zostanie zrealizowane tylko ok. 20% wartości projektu, co powiększy tegoroczny portfel kontraktów ABM Solid do około 330 mln zł.

- W ostatnim czasie zyskaliśmy kilka nowych obiektów sportowych do naszego portfela kontraktów. Obecnie na różnym etapie realizacji jest budowa lub rozbudowa 5 pływalni. Łączna wartość tych umów wynosi już ponad 50 mln zł netto. Oczekujemy, że segment budownictwa użyteczności publicznej, w tym budownictwa sportowego, będzie się rozwijał m.in. dzięki znaczącym środkom budżetowym i unijnym przeznaczonym na ten cel - mówi Marek Pawlik, Prezes ABM Solid.

Pływalnia zostanie zlokalizowana w Kłodzku przy Szkole Podstawowej nr. 3 im. Stanisława Betleja przy ul. Jana Pawła II.
Obiekt będzie miał wysokość blisko 15 m, jego powierzchnia netto wyniesie ponad 5,8 tys. m2.
Trzykondygnacyjny obiekt zostanie wyposażony w trzy baseny. Użytkownicy pływalni będą mieć do dyspozycji zjeżdżalnię o długości co najmniej 60 m, wanny SPA, a dla najmłodszych przewidziany jest brodzik (pow. lustra wody 28,6 m2).
Oprócz basenów wśród wielu funkcjonalności w obiekcie znajdzie się m.in. program fitness wraz odnową biologiczną oraz zespół rekreacyjny, w którego skład wchodzą m.in. sauny. Ponadto obiekt zostanie wyposażony w widownię mogącą pomieścić minimum 290 osób. Budynek będzie umożliwiał swobodne poruszanie się osób o różnym stopniu niepełnosprawności. Pływalnia zostanie również połączona z istniejącą salą sportową szkoły podstawowej.


Oprócz pływalni w Kłodzku, spółka jest m.in. w trakcie wykonania II etapu budowy krytej pływalni w Mielcu oraz rozbudowuje i modernizuje basen w Legnicy. W ubiegłym tygodniu konsorcjum, którego członkiem jest ABM Solid podpisało także kontrakt na wykonanie krytej pływalni w Kietrzu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej