Aquapark w Słupsku

2009-08-10 15:26
Park Wodny w Słupsku
Autor: Urząd Miasta Słupsk

Basen rekreacyjny i pływacki, wieża z zespołem zjeżdżalni, plaża wypoczynkowa z leżakami, strefa fitness i SPA to atrakcje, które będą czekać na mieszkańców Słupska i okolic w nowym Parku Wodnym – Centrum Rekreacji, Sportu i Rehabilitacji.

Obecnie w niemal 100-tysięcznym mieście funkcjonuje jedna kryta pływalnia. Przy czym poza ofertą basenową, klienci mogą skorzystać tylko z wybranych usług odnowy biologicznej. W związku z tym władze Słupska rozpoczęły działania w celu budowy Parku Wodnego. Obecnie inwestycja jest na etapie oczekiwania na decyzję Zarządu Województwa Pomorskieg o ewentualnym dofinansowaniu projektu.

Autorem koncepcji architektonicznej jest architekt Andrzej Zygzuła z Biura Projektów Zygzuła. Budynek składający się z trzech brył zlokalizowany zostanie przy ulicy Grunwaldzkiej. Część centralna będzie główną osią komunikacji i połączy poszczególne zespoły funkcjonalne. Usytuowany tu będzie basen dla osób niepływających oraz strefy fitness i welness.
W budynku północno-zachodnim zaplanowano lodowisko i basen pływacki o wymiarach olimpijskich wraz z widownią, w bryle południowo-wschodniej przewidziana jest strefa rekreacyjno-sportowa.

Park Wodny w Słupsku
Autor: Urząd Miasta Słupsk Widok na część południowo-wschodnią
Park Wodny w Słupsku
Autor: Urząd Miasta Słupsk Widok na część południowo-zachodnią

Budowa kompleksu sportowo-rekeracyjnego podzielona zostanie na trzy etapy, w zależności od posiadanych przez miasto środków. W I fazie powstanie część rekreacyjno-rehabilitacyjna; w II część sportowa; ostatni etap polegał będzie na budowie zewnętrznego kąpieliska wraz z pawilonem oraz zagospodarowanie terenu inwestycji.

Szacowany koszt przedsięwzięcia to ok. 88 mln zł. Część środków finansowych ma pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, pozostałą kwotę wyłoży miasto.

Zakres rzeczowy projektu:

 • basen rekreacyjny z atrakcjami (lustro wody o pow. 496,23 m2)
 • basen pływacki (lustro wody o pow. 139,2 m2)
 • wieża z zespołem zjeżdżalni i basenem (lądowisko o pow. 90 m2)
 • rzeka łącząca basen rekreacyjny z zewnętrznym basenem solankowym (lustro wody basenu solankowego o pow. 201,06 m2)
 • basen dla dzieci małych (lustro wody o pow. 83,74 m2)
 • brodzik gł. do 15 cm (pow. lustra wody 16,86 m2)
 • wanny z gorącym hydromasażem (5 wanien o łącznej pow. lustra wody ok. 32 m2)
 • plaża wypoczynkowa z leżakami,
 • basen dla niepływających (lustro wody o pow. 162 m2),
 • strefa wellness-spa,
 • strefa fitness,
 • parking (334 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, 26 miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych, 12 miejsc dla autokarów, 2 miejsca dla wozów transmisyjnych).
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej