Złota 44 na start

2007-05-21 13:17
ZŁOTAA
Autor: brak danych Złota 44, apartamentowiec Libeskinda (Warszawa) 

Ruszył pierwszy etap budowy Złotej 44. 16 kwietnia 2007 roku Orco Property Group rozpoczął przygotowania do rozbiórki budynku City Center w Warszawie - to tutaj powstanie zaprojektowany przez Daniela Libeskinda luksusowy apartamentowiec.

Dekonstrukcja byłego centrum handlowego potrwa od 4 do 5 miesięcy. Budowa Złotej 44 ma się rozpocząć w trzecim kwartale 2007 roku i jak szacuje inwestor potrwa około 28 miesięcy. Pierwsi mieszkańcy będą mogli się wprowadzić w pierwszej połowie 2010 roku.

Wyburzenie budynku zostanie przeprowadzone w kolejności odwrotnej do budowy - od dachu do płyty fundamentowej. Złota 44 wykorzysta dwa poziomy podziemne i niektóre elementy konstrukcyjne istniejącego budynku. Znacznie ograniczy to zakres prac budowlanych i ich wpływ na środowisko. Fundamenty budynku pozostaną nietknięte, będą tylko wzmocnione.

Prace przy wyburzeniu City Center prowadzone są zgodnie z warunkami pozwolenia na rozbiórkę wydanego w 19 lipca 2006 roku oraz zgodnie z wszelkimi odpowiednimi przepisami dotyczącymi wykonywania robót budowlanych. Generalny wykonawca, firma BESIX S.A, odpowiedzialna będzie za utrzymanie porządku na placu budowy i terenach przyległych oraz zapewnienie dostępu do budynków sąsiadujących. Spółka ma już doświadczenie w realizacji dużych projektów - była wykonawcą dwóch słynnych budynków: w Dubaju - Emirates Hotel Towers, oraz najwyższego na świecie - Burj Dubai Tower.

Władze Warszawy liczą, że Złota 44 stanie się w przyszłości wizytówką stolicy. W tej roli zadebiutowała już Warszawy podczas tegorocznych międzynarodowych targów nieruchomości MIPIM w Cannes, gdzie reprezentowała Warszawę. Zlokalizowany obok Złotych Tarasów budynek będzie miał 192 metry wysokości, a jego fasada zostanie wykonana w całości ze szkła. W obiekcie znajdzie się 251 apartamentów, SPA, klub ćwiczeń, pokój do jogi, basen oraz taras do opalania. Inwestycja była wizytówką Warszawy podczas tegorocznych międzynarodowych targów nieruchomości MIPIM w Cannes. Władze miasta mają nadzieję, że stanie się również wizytówką stolicy.

Orco Property Group jest inwestorem, deweloperem oraz asset managerem na rynku nieruchomości i hotelarstwa Europy Środkowej. Według danych z końca 2006 roku zarządza aktywami o wartości 1.31 mld euro. Firma ma siedzibę w Luksemburgu oraz na Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa prowadzi działalność na rynkach w Czechach, Polsce, Rosji, Chorwacji, Niemczech, a także na Słowacji i na Węgrzech. W Polsce zadebiutowała w 2001 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej