Złota 44 na start

2007-05-21 13:17
ZŁOTAA
Autor: brak danych Złota 44, apartamentowiec Libeskinda (Warszawa) 

Ruszył pierwszy etap budowy Złotej 44. 16 kwietnia 2007 roku Orco Property Group rozpoczął przygotowania do rozbiórki budynku City Center w Warszawie - to tutaj powstanie zaprojektowany przez Daniela Libeskinda luksusowy apartamentowiec.

Dekonstrukcja byłego centrum handlowego potrwa od 4 do 5 miesięcy. Budowa Złotej 44 ma się rozpocząć w trzecim kwartale 2007 roku i jak szacuje inwestor potrwa około 28 miesięcy. Pierwsi mieszkańcy będą mogli się wprowadzić w pierwszej połowie 2010 roku.

Wyburzenie budynku zostanie przeprowadzone w kolejności odwrotnej do budowy - od dachu do płyty fundamentowej. Złota 44 wykorzysta dwa poziomy podziemne i niektóre elementy konstrukcyjne istniejącego budynku. Znacznie ograniczy to zakres prac budowlanych i ich wpływ na środowisko. Fundamenty budynku pozostaną nietknięte, będą tylko wzmocnione.

Prace przy wyburzeniu City Center prowadzone są zgodnie z warunkami pozwolenia na rozbiórkę wydanego w 19 lipca 2006 roku oraz zgodnie z wszelkimi odpowiednimi przepisami dotyczącymi wykonywania robót budowlanych. Generalny wykonawca, firma BESIX S.A, odpowiedzialna będzie za utrzymanie porządku na placu budowy i terenach przyległych oraz zapewnienie dostępu do budynków sąsiadujących. Spółka ma już doświadczenie w realizacji dużych projektów - była wykonawcą dwóch słynnych budynków: w Dubaju - Emirates Hotel Towers, oraz najwyższego na świecie - Burj Dubai Tower.

Władze Warszawy liczą, że Złota 44 stanie się w przyszłości wizytówką stolicy. W tej roli zadebiutowała już Warszawy podczas tegorocznych międzynarodowych targów nieruchomości MIPIM w Cannes, gdzie reprezentowała Warszawę. Zlokalizowany obok Złotych Tarasów budynek będzie miał 192 metry wysokości, a jego fasada zostanie wykonana w całości ze szkła. W obiekcie znajdzie się 251 apartamentów, SPA, klub ćwiczeń, pokój do jogi, basen oraz taras do opalania. Inwestycja była wizytówką Warszawy podczas tegorocznych międzynarodowych targów nieruchomości MIPIM w Cannes. Władze miasta mają nadzieję, że stanie się również wizytówką stolicy.

Orco Property Group jest inwestorem, deweloperem oraz asset managerem na rynku nieruchomości i hotelarstwa Europy Środkowej. Według danych z końca 2006 roku zarządza aktywami o wartości 1.31 mld euro. Firma ma siedzibę w Luksemburgu oraz na Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa prowadzi działalność na rynkach w Czechach, Polsce, Rosji, Chorwacji, Niemczech, a także na Słowacji i na Węgrzech. W Polsce zadebiutowała w 2001 roku.

Czytaj więcej