Wrocław: Odra Tower w nowym wydaniu

2010-12-01 14:50
Wrocław: Odra Tower
Autor: Fleishman-Hillard Odra Tower

Pierwsza informacja o planowanej budowie Odra Tower pojawiła się w połowie 2007 roku. Budynek miał mieć 35 kondygnacji w górę i cztery pod ziemią oraz apartamenty do 250 metrów. Potem nastąpiło załamanie rynku mieszkaniowego. Ale oto - na koniec roku 2010 nowy inwestor - Gant Developmnet - zaprezentował nową wersję tego przedsięwzięcia.

Zobacz koniecznie poprzednią "wersję" Odra Tower

Gant Development wybuduje nieopodal wrocławskiego rynku 18-kondygnacyjny kompleks mieszkaniowo-usługowy. Część mieszkalna usytuowana będzie od 3 do 17 piętra. Od południowo-wschodniej strony budynek będzie sąsiadować z ciągiem ulic Podwale i Generała Sikorskiego, a od północy z rzeką Odrą. Obiekt będzie spełniał przede wszystkim funkcję mieszkalną. Na parterze zaprojektowano lokale usługowe.

- Nowy projekt Odry Tower ma prostą formę w postaci przenikających się prostopadłościennych brył. Przygotowując projekt mieliśmy na względzie zarówno wygodę mieszkańców, jak i wpasowanie obiektu w architektoniczny styl okolicy - mówi Anna Newerla, przedstawiciel biura architektonicznego Zbigniewa Walasa. - Dla podkreślenia przestrzenności budynku zastosowaliśmy kontrast bieli i czerni. Na czarnym tle wieży będą przenikać się szklano - białe wykusze, przyziemie od strony ul. Podwale oraz bulwaru odcięte jest przeszklonymi witrynami usług.
- Wyjątkowa lokalizacja, nowoczesna architektura i szeroki wybór mieszkań to podstawowe zalety. Przystępne ceny lokali sprawiają, że zamieszkanie na Starym Mieście będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek - uważa Karol Antkowiak, prezes zarządu Gant Development SA.

W budynku zaplanowano 243 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej 13028 m2 i metrażach od 37 -114 m2 (średnia powierzchnia mieszkań 55,13 m2, będą tylko trzy mieszkania 4-pokojowe). Prawie każde będzie wyposażone w balkon lub loggię. W budynku będą cztery poziomy garaży wielostanowiskowych, jeden podziemny i trzy nadziemne. dziedziniec zaprojektowano w formie zielonego tarasu. Cena m2 brutto ustalono na 6695 - 16 480 zł, cena całkowita mieszkań brutto wynosi  259 078 - 1 419 793 zł. Inwestycja ma ruszyć jeszcze w grudniu, termin jej zakończenia  planuje się na drugą połowę 2012 roku. Budowę powierzono, za 50 mln zł, spółce Budopol Wrocław. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej