The Tides - apartamenty nad Wisłą projektu Kuryłowicz & Associates oddane do użytku

2017-01-12 14:07
the tides warszawa
Autor: The Tides

The Tides jest budynkiem, który oferuje luksusowe apartamenty i powierzchnię biurową. Jest jednak jedyny w swoim rodzaju. Jego wyjątkowość polega na tym, że znajduje się nad samym brzegiem Wisły, dosłownie kilka metrów od linii brzegowej, na trasie bulwarów wiślanych.

Apartamentowiec The Tides znajduje się przy ul. Wioślarskiej w Warszawie, nad samym brzegiem Wisły. Zaprojektowano w nim tylko 10 unikatowych apartamentów z przestronnymi tarasami. Oferuje także ponad 1300 m² nowoczesnej powierzchni biurowej. Inwestycja została oddana do użytku w listopadzie 2016.

The Tides jest projektem biura Kuryłowicz&Associates.

Budynek ma wielopłaszczyznową bryłę w kolorze naturalnego drewna z płyt fasadowych HPL o zmiennej geometrii i niewidocznym mocowaniu oraz przeszkloną w całości elewacją od strony rzeki.

Budynek powstał na terenie zalewowym, dlatego opracowano skuteczne zabepieczenia. Analizy wykonywano na poszczególnych etapach budowy, a całość konstrukcji jest monitorowana również teraz.

Więcej o rozwiązaniach konstrukcyjnych The Tides opowiadają Jacek Świderski, projektant w biurze Kuryłowicz&Associates i Wojciech Naziębło, założyciel pracowni konstrukcyjnej NAZBUD w miesięczniku Architektura-murator 10/2016.

the tides warszawa
Autor: The Tides

The Tides dla mieszkańców i spacerujących bulwarami warszawiaków

Inwestor zapowiada szereg udogodnień i atrakcji dla przyszłych użytkowników budynku, a także osób z zewnątrz. Jako najciekawsze należy wymienić na pewno prywatną przystań na Wiśle, otwartą dla wszystkich siłownię, fitness & wellnes, a także restaurację z muzyką na żywo i smaczną kuchnią, mieszczące się na parterze budynku od strony Wisły.

the tides warszawa
Autor: The Tides
the tides warszawa
Autor: The Tides

Certyfikat BREEAM

Za zrównoważone projektowanie i budowanie The Tides uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Dodatkowo, mimo że dopiero został oddany do użytku, za zastosowane innowacje konstrukcyjne i budowlane otrzymał nagrodę Wprost Innowatory 2015.

Nazwa inwestycji: Budynek biurowo-apartamentowy The Tides
Inwestor: The Tides
Projekt: Kuryłowicz&Associates
Konstrukcja: NAZBUD
Wykonawca: Agmet
Data powstania projektu: 2014
Oddanie do użytku: listopad 2016 (The Tides)

the tides warszawa
Autor: The Tides
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej