Szansa na mieszkanie

2007-05-21 16:20
Szansa na mieszkanie
Autor: brak danych

Międzynarodowa organizacja dobroczynna Habitat for Humanity rusza z kolejnym programem budowy mieszkań w Gdańsku. W ramach przedsięwzięcia powstaną mieszkania dla najuboższych gdańszczan.

Habitat for Humanity jest międzynarodową, pozarządową oraz dobroczynną organizacją. Pomaga rodzinom mieszkającym w trudnych warunkach oraz osobom, które nie mają możliwości otrzymania kredytu. Dzięki działalności tej organizacji także w Polsce powstają mieszkania dla najuboższych osób. Do tej pory powstało ponad 70 mieszkań.

Habitat for Humanity buduje dostępne finansowo mieszkania. Budowane są one ze środków pozyskanych przez organizację od darczyńców, przy udziale wolontariuszy z kraju i zagranicy oraz samych rodzin - przyszłych właścicieli mieszkań. Mieszkania sprzedawane są rodzinom po koszcie wybudowania, a rodziny spłacają ten koszt budowy przez 20 lat. Dzięki temu Habitat for Humanity Gdańsk może budować kolejne mieszkania dla rodzin w potrzebie mieszkaniowej.
Organizacja właśnie rozpoczęła projekt budowy mieszkań w Gdańsku Stogach przy ul. Kłosowej. Działka, na której powstanie budynek została przekazana organizacji w wieczyste użytkowanie przez Gminę Miasta Gdańsk na preferencyjnych warunkach. Obecnie trwa proces doboru rodzin. W toku są także prace projektowe. Wiadomo już, że inwestycja ruszy w kwietniu 2007 roku. Organizacja poszukuje rodzin o niskich dochodach, które chcą wziąć udział w tym programie. Zainteresowani udziałem w projekcie mogą kontaktować się z Habitat for Humanity Gdańsk pod nr telefonu 0-58 344 06 44. Siedziba stowarzyszenia mieści się w Gdańsku, przy ul. Mierosławskiego 21. Wnioski można pobrać ze strony internetowej www.gdansk.habitat.pl. W połowie grudnia odbędzie się spotkanie informacyjne dla zainteresowanych rodzin.

Czytaj więcej