Saskie Zacisze - etap II rozpoczęty

2010-01-27 15:26
Saskie Zacisze
Autor: materiały od agencji: Partner of Promotion Projekty domów wyróżnia prosta forma, duże przeszklenia oraz wysoki na 3 metry parter.

Spółka Diamentic Estate rozpoczęła realizację drugiego etapu budowy osiedla domów jednorodzinnych Saskie Zacisze, powstającego 5,5 km od centrum Warszawy. Budowa całej inwestycji zakończy się w IV kwartale 2010 roku.

Osiedle Saskie Zacisze to kompleks 30 domów o wysokim standardzie. Inwestor rozpoczął właśnie realizację II etapu budowy.

- Mimo spowolnienia na rynku mieszkaniowym jakie miało miejsce w 2009 roku nie wstrzymaliśmy prac. Zakończyliśmy budowę czterech domów, w końcowej fazie realizacji znajduje się pięć kolejnych domów oraz rozpoczęliśmy budowę następnych czterech. Zapotrzebowanie klientów na domy nie do końca pokrywa się z koniunkturą na rynku mieszkań popularnych. Osoby, które planują zakup domu to klienci dysponujący dość wysokim poziomem kapitału lub posiadające dużą zdolność kredytową. Dlatego restrykcyjna polityka kredytowa banków czy oczekiwanie na spadki cen nie dotyczą generalnie klientów poszukujących domu. - mówi Piotr Stachulski, zarządzający spółką Diamentic Estate.

I jak dodaje, klienci często są też zainteresowani zakupem domów na osiedlu Saskie Zacisze w ramach systemu: mieszkanie w rozliczeniu, który deweloper zapewnia. Spółka proponuje także możliwość wsparcia w pozyskaniu kredytu bankowego.
Saskie Zacisze to inwestycja domów jednorodzinnych powstająca w centralnej strefie Warszawy przy ul. Wał Miedzeszyński w okolicy Trasy Siekierkowskiej, Gocławia i Saskiej Kępy. Jak informuje deweloper - jest odpowiedzią na zapotrzebowanie stołecznego rynku, na którym klienci poszukują domów, ale chcą żyć blisko centrum miasta.

Saskie Zacisze
Autor: materiały od agencji: Partner of Promotion Deweloper zaprojektował bardzo funkcjonalne rozłożenie poszczególnych pomieszczeń w domach.

Do wyboru są domy o powierzchni 189 lub 224 m2 w zabudowie wolnostojącej i bliźniaczej. W domach montowane są kamienie naturalne na elewacjach, parapetach, tarasach i schodach wejściowych, balustrady ze stali nierdzewnej, drewniane, energooszczędne okna, wysokie do 2,1 m. Parter wyposażony zostanie w ogrzewanie podłogowe. W standardzie wykończenia jest również piec gazowy dwufunkcyjny, kondensacyjny, z zamkniętą komorą spalania i z kompletną gotową do uruchomienia instalacją sterowaną automatycznie. Deweloper zaplanował także instalację centralnego, ekologicznego i cichego odkurzacza z końcówkami na wszystkich kondygnacjach domu. Ceny całości nieruchomości, tj. domów wraz działką hipoteczną i udziałem we współwłasności drogi osiedlowej zaczynają się już od 5500 zł za m2
Inwestycję wyróżnia jeszcze jeden ważny szczegół. Całe osiedle podłączone będzie do wszystkich potrzebnych sieci mediów miejskich, co w przypadku domów jednorodzinnych w Warszawie ma szczególne znaczenie, gdyż tylko niewielka ich ilość ma dostęp do sieci Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Inwestycja powstaje na terenie o powierzchni ok. 8300 m2. Budowa całego osiedla zakończy się w IV kwartale tego roku.

Czytaj więcej