Rusza nowa inwestycja nad morzem – kompleks hotelowo mieszkalny Marina Royale w Darłowie

2015-04-02 15:49
Kompleks hotelowo-mieszkalny Marina Royale w Darłowie
Autor: Arcas Europe Kompleks hotelowo-mieszkalny Marina Royale w Darłowie

Rozpoczyna się budowa I etapu nowej inwestycji Marina Royale w Darłowie, nad morzem. Ten etap potrwa do 2017, zaś cały kompleks hotelowo-mieszkalny będzie gotowy za 5 lat.

Kompleks hotelowo-mieszkalny Marina Royale w Darłowie

W środę, 18 czerwca belgijski inwestor POC Partners podpisał umowę na generalne wykonawstwo nowej inwestycji hotelowo-mieszkalnej Marina Royale w Darłowie. Obiekt wybudowany zostanie przez Grupę CFE Polska. Kompleks, który powstanie w województwie zachodniopomorskim będzie pierwszą w Polsce realizacją tego dewelopera. Wartość kontraktu to ponad 200 mln zł.

Zespół budynków o funkcji hotelowej, mieszkalnej oraz usługowej – Marina Royale zbudowany zostanie na 1,5-hektarowej działce w Darłowie, w dzielnicy Darłówek Zachodni, zaledwie kilkanaście metrów od morza. Nowa inwestycja podzielona będzie na III etapy, na które składać się będzie łącznie 300 lokali. W ramach inwestycji wybudowane zostanie również  nowe nabrzeże, przy którym będą mogły cumować jachty o głębokości zanurzenia do 3,5 m. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia Arcas Europe z Belgii.

W I etapie inwestycji, która ruszyła w marcu 2015, wybudowany zostanie obiekt najbardziej wysunięty na wschód – 6-piętrowy apartamentowiec, w którym znajdzie się 68 mieszkań o powierzchni od 27 do 84 m2. Wysokość kondygnacji w pomieszczeniach to 270cm. Każdy apartament ma zostać wyposażony w przynajmniej jeden balkon. Cena mieszkania wykończonego „pod klucz” to od 12 do 24 tys. zł/m2. Nowa inwestycja przewiduje również budowę m. in. nowoczesnego basenu, centrum SPA, siłowni oraz restauracji, kawiarni, sklepów i butików. Ten etap ma zostać oddany do użytku w II połowie 2017.

Nazwa inwestycji: Kompleks hotelowo-mieszkalny Marina Royale w Darłowie –  I etap inwestycji
Adres inwestycji: dzielnica Darłówek Zachodni, Darłowo
Inwestor: POC Partners Sp. z o.o.
Autor projektu architektonicznego: belgijska pracownia Arcas Europe
Generalny wykonawca: CFE Polska Sp. z o.o.
Początek realizacji: marzec 2015
Planowane oddanie do użytku: II połowa 2017
Koszt inwestycji: ponad 200 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej