Rusza budowa Sadów

2007-05-21 16:51

Osiedle mieszkaniowe Sady zlokalizowane będzie na rogu ulic Antoniukowskiej i Świętokrzyskiej w Białymstoku. W ramach inwestycji powstanie sześćset mieszkań, kilka bloków ośmio-, dziewięcio- i trzypiętrowych.

Jeszcze w listopadzie 2006 roku rozpocznie się budowa Sadów. Niedawno uprawomocniło się pozwolenie na budowę osiedla, które powstanie na siedmiu hektarach w pobliżu Hali Włókniarza. Za inwestycję odpowiedzialna jest firma Jaz-Bud, która kilka miesięcy temu kupiła grunty. Najwyższe, ośmio-, dziewięciopiętrowe bloki staną przy skrzyżowaniu Antoniukowskiej i Świętokrzyskiej. Przy dolinie rzeki Białej bloki będą miały trzy-cztery piętra. Osiedle ma tonąć w zieleni, na dolnych kondygnacjach bloków mają powstać lokale usługowe. Z kolei przy Białej powstaną boiska sportowe. Projekt architektoniczny wykonała pracownia Archi +. Budowa ma się zakończyć w 2009 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej