Powstaje kolejne nowe osiedle - Adria w Warszawie

2010-02-15 12:03
Osiedle Adria
Autor: Dom Development

Dom Development SA, deweloper działający na warszawskim rynku, rozpoczyna budowę i sprzedaż osiedla Adria zlokalizowanego przy ul. Jugosłowiańskiej na warszawskim Gocławiu. Łącznie na osiedlu, w III etapach, powstanie 656 mieszkań. W I etapie przewidziano 256 lokali. Planowane oddanie do użytku I etapu to IV kwartał 2011 roku.

Na osiedlu Adria powstanie w sumie 5 budynków o wysokości od V do XIV kondygnacji. W I etapie osiedla zaprojektowano jeden budynek, w którym znajdzie się 256 mieszkań w wygodnych rozkładach o średniej powierzchni 61,77 m2. Najmniejsze mieszkanie to jednopokojowy lokal (oddzielna sypialnia i pokój z kuchnią) o powierzchni 38,2 m2, natomiast największe to czteropokojowe mieszkanie o powierzchni 106,3 m2. Najwięcej zaplanowanych mieszkań, stanowiących ponad 60% wszystkich lokali w inwestycji, to mieszkania dwupokojowe o najbardziej popularnych metrażach od 52,7 do 56,7 m2. Średnia cena mieszkań w I etapie to 7 610 zł/m2, natomiast przedział cenowy kształtuje się od 6690 do 8800 zł/m2, co oznacza, że część mieszkań na tym osiedlu zostanie zakwalifikowanych do programu Rodzina na swoim.
Parter budynku ozdobią ceramiczne materiały wykończeniowe.

Osiedle Adria
Autor: Dom Development
Osiedle Adria
Autor: Dom Development
Osiedle Adria
Autor: Dom Development

W budynku zaprojektowano komfortowy hall z recepcją, wyłożony okładzinami ściennymi w kolorze drewna i kamienia, ozdobione gresem oraz kameralnie oświetlony. Znajdą się tu również szybkobieżne windy oraz podziemny 2-poziomowy garaż z 263 miejscami parkingowymi.
Projekt zakłada włączenie w granice osiedla Adria i odpowiednie zagęszczenie istniejącej zieleni. Na terenie osiedla powstaną ścieżki i dróżki, rzędy parkowych ławeczek ustawionych wśród drzew oraz bezpieczne place dla dzieci. W przyszłości w najniższych partiach budynku będą miały swoją siedzibę punkty usługowo-handlowe: osiedlowe sklepy, restauracje czy kawiarenki.
Autorem projektu osiedla jest pracownia FAJANS ŚCISŁO & PARTNERZY ARCUS, natomiast wykonawcą I etapu osiedla jest firma ERBUD.

- Adria to kolejna inwestycja z zapowiadanych przez nas projektów – ciekawych i w dobrej lokalizacji. Jest to także kolejny projekt na terenie prawobrzeżnej Warszawy, jednak nie ograniczamy się to tej części miasta i szukamy atrakcyjnych lokalizacji także w lewobrzeżnej części stolicy. Osiedle Adria to inwestycja, zapewniająca swoim mieszkańcom bardzo szybki dostęp do całej infrastruktury Warszawy oraz terenów zielonych i rekreacyjnych znajdujących się w okolicy osiedla. Jest to nasza druga inwestycja wprowadzona w tym roku i jestem przekonany, że jej ciekawa lokalizacja oraz nowoczesne rozwiązania znajdą swoich amatorów. - powiedział Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej