Pierwsze mieszkania na Służewcu

2007-05-21 16:42
Mieszkania Służew
Autor: brak danych

Na początku 2007 roku u zbiegu ulic Obrzeżnej i Cybernetyki rozpocznie się budowa nowego osiedla mieszkaniowego. Na działce o powierzchni 2,7 ha firma Park Projects postawi kompleks dziecięciu apartamentowców. Będzie to pierwsza inwestycja mieszkaniowa na warszawskim Służewcu.

Projekt Galerii Park stworzyła warszawska pracownia architektoniczna APA Wojciechowski. Zaprojektowała proste w kształcie budynki z kamiennymi elewacjami. Liczą one od sześciu do dziesięciu pięter. Cechą charakterystyczną są okna sięgające od podłogi do sufitu. Ciekawym rozwiązaniem jest również dwupoziomowy parking podziemny na 460 miejsc, który rozciągać się będzie pod całym terenem pierwszego etapu budowy. Dzięki temu, na osiedlu nie będzie ruchu samochodowego.

Cała budowa podzielona została na trzy etapy. W pierwszym powstanie pięć budynków, w których znajdzie się 360 mieszkań. Pierwsze trzy będą oddane do użytku po dwóch latach, dwa następne- pół roku później. Prace projektowe nad drugim etapem budowy, w którym zaplanowano postawienie czterech następnych budynków właśnie trwają. W ostatniej kolejności powstanie budynek wzdłuż ul. Cybernetyki. Łącznie na osiedlu wybudowanych zostanie 960 apartamentów.

Czytaj więcej