Osiedle Solaris Park. Budopol wybuduje mieszkania we Wrocławiu

2012-06-14 16:43
Osiedle mieszkaniowe Solaris Park, Wrocław
Autor: Gant Development S.A. Osiedle mieszkaniowe Solaris Park - wizualizacja

Na wrocławskich Krzykach zostanie wybudowane osiedle mieszkaniowe Solaris Park. Obiekt na pow. 8 tys. m2 będzie miał park z zapleczem rekreacyjnym dla dzieci i dorosłych. Inwestor wybrał już generalnego wykonawcę inwestycji. Nowe mieszkania we Wrocławiu wybuduje Budopol Wrocław.

Gant Development ruszą z realizacją kolejnej inwestycji mieszkaniowej we Wrocławiu. W ramach przedsięwzięcia deweloper wybuduje osiedle Solaris Park. Na generalnego wykonawcę, pierwszego etapu projektu deweloper wybrał Budopol Wrocław, który wybuduje mieszkania za 42,2 mln złotych. Umowa pomiędzy stronami została podpisana 12 czerwca. Nowe mieszkania we Wrocławiu mają być gotowe do końca sierpnia 2013 roku.

Nowe mieszkania we Wrocławiu

Budopol Wrocław wybuduje osiedle Solaris Park w dzielnicy Krzyki, przy ul. Racławickiej. Kompleks będzie tworzył zespół pięciokondygnacyjnych budynków, w których znajdzie się łącznie 414 lokali. Inwestycja będzie budowana etapami, w pierwszym wykonawca wybuduje 254 mieszkania o powierzchni od 32,5 do 122 m2. Budynki mieszkalne na najwyższych kondygnacjach będą miały przeszklone antresole. Osiedle mieszkaniowe Solaris Park będzie strzeżone i wyposażone w stację Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Pierwszy etap budowy ma zakończyć się w trzecim kwartale 2013 roku, a cała inwestycja ma być ukończona na przełomie 2016 i 2017 roku.

Mieszkania wokół zieleni...

Centralnym punktem osiedla będzie park o powierzchni 8 tys. m2, który będzie miał oczko wodne, stoliki do gry w szachy, zewnętrzną siłownię, ściankę wspinaczkową, ogrodzony plac zabaw dla dzieci i alejki spacerowe, a także "Polana dla dziewczynek" oraz "Polana dla chłopców", czyli miejsca, w których mieszkańcy będą mogli sadzić drzewka w momencie narodzin dziecka. Warto zaznaczyć, że na terenie parku znajdzie się blisko 70 rzadkich gatunków drzew.

Osiedle Solaris Park (I etap)

Lokalizacja: Wrocław, ul. Racławicka (Krzyki), woj. dolnośląskie
liczba mieszkań: 254
stan inwestycji: realizowana
realizacja: czerwiec 2012 - 30 sierpień 2013 roku

Inwestor: Gant Development SA
Generalny wykonawca: Budopol Wrocław.

Czytaj więcej