Osiedle Dębowe Tarasy w Katowicach. Rozpoczęto III etap budowy

2012-06-11 12:38
Osiedle Dębowe Tarasy, Katowice
Autor: www.debowetarasy.pl Mieszkania będą rozmieszczone w dwóch pięciokondygnacyjnych budynkach i w jedenastokondygnacyjnym

W 2013 roku zostaną oddane do użytku kolejne mieszkania w Katowicach. Inwestor, Immofinanz Group wmurował kamień węgielny pod trzeci etap osiedla Dębowe Tarasy. Koszt przedsięwzięcia to ponad 20 mln euro.

Katowickie osiedle Dębowe Tarasy już w 2013 roku powiększy się o kolejne mieszkania. W ramach przedsięwzięcie inwestor, Immofinanz Group wmurował 6 czerwca kamień węgielny i tym samym rozpoczął trzeci etap realizacji.

Przeczytaj również: Wmurowanie kamienia węgielnego pod NOSPR w Katowicach

W wydarzeniu uczestniczył, m.in. prezydent miasta Piotr Uszok, przedstawiciel dewelopera i generalnego wykonawcy - Buwog International - Daniel Riedl oraz Jacek Kuś z pracowni Stabil, odpowiedzialnej za opracowanie koncepcji achitektonicznej osiedla. Tradycyjnie został podpisany akt erekcyjny, a do tuby oprócz aktualnego wydania gazety (polskiej i austriackiej) trafiły monety, banknoty, projekt osiedla oraz kopia pozwolenia na budowę.

Nowe miaszkania w Katowicach

W ramach inwestycji zostanie wybudowanych 317 mieszkań. Lokale będą rozmieszczone w dwóch pęciokondygnacycjnych budynkach i jedenastokondygnacyjnym. Nowo budowane mieszkania w Katowicach będą miały od 27 do 110 m2 powierzchni. Każde z nich będzie miało taras lub balkon. Budynki mieszkalne o charakterystycznej kaskadowej architekturze będą wyposażone w indywidualne sterowniki ciepła i szybkobieżne windy. Pierwsze mieszkania mają zostać oddane w II połowie 2013 roku.

Osiedle Dębowe Tarasy, Katowice
Autor: www.debowetarasy.pl Tuba została zamurowana i przytryta pamiątkową tablicą

Osiedle mieszkaniowe Dębowe Tarasy (III etap)

Nazwa: osiedle Dębowe Tarasy
lokalizacja: Katowice, ul. Ściegiennego, woj. śląskie
liczba mieszkań: 317
stan inwestycji: realizowana
realizacja: 2012-2013

Inwestor: Immofinanz Group
Projekt architektoniczny: katowicka pracownia Stabil
Generalny wykonawca: BUWOG International.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej