Nowy budynek poznańskiej Enklawy jest gotowy

2009-09-23 10:41
Enklawa Poznań
Autor: materiały od agencji Re:view s.c. MSM "Enklawa" sprzedała już 75% mieszkań w nowym budynku. Dostępnych jest jeszcze 13 mieszkań dwupokojowych. Są one dostępne w ramach programu "Rodzina na swoim".

Osiedle w Poznaniu, przy ul. Unii Lubelskiej i Falistej, jest własnością Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej "Enklawa". Na rynku nieruchomości dotychczas było głośno o wszechobecnym kryzysie, a jednak mimo to, budowa obiektu została zakończona sukcesem - zgodnie z harmonogramem. Nowy obiekt poznańskiej Enklawy to siedmiopiętrowy budynek mieszkaniowo-biurowo-usługowy. Powstał przy ul. Falistej 4a. We wrześniu br. rozpoczął się proces oddawania mieszkań do użytku.

Nowy budynek Enklawy ma 8 kondygnacji, w tym jedną podziemną, w której mieści się garaż dla 46 samochodów. Pierwsze dwa piętra zajmują lokale użytkowe - jest ich 12 i wszystkie będą miały funkcje biurowe lub o działalności usługowej. Będą to m.in. apteka, przychodnia medyczna oraz sklepy. Pozostałe piętra składają się łącznie z 54 mieszkań - o powierzchniach od 32 m2 do 50 m2. Wszystkie meiszkania zostały oddane do użytku w standardzie deweloperskim, wykończone zostały tylko balkony i ogrody zimowe.

Projekt architektoniczny nowego nabytku Enklawy powstał na deskach BGS-Autorskiej Pracowni Architektonicznej-GIC-Architekci.
Osiedle Enklawa położone jest w dzielnicy Nowe Miasto. W jego skład wchodzi również 9 innych wysokich budynków mieszkalnych. Zostały wybudowane w latach 1986-96. Na osiedlu jest plac zabaw, są również miejsca pokryte zielenią. Nowa inwestycja Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej Enklawa zapewne szybko przyciągnie mieszkańców, ponieważ rośnie zapotrzebowanie na małe mieszkania, takie jak te. Szczególnie, że ich lokalizacja ma wygodne połączenie z centrum miasta.
Budowa obiektu trwała ok 1,5 roku.

Czytaj więcej