Nowe mieszkania w Szczecinie. Trzy osiedla mieszkaniowe wybuduje SGI Baltis

2011-07-05 12:18
Osiedle Poziomkowe
Autor: On Board PR Osiedle Poziomkowe

Trzy nowe osiedla mieszkaniowe, których deweloperem jest SGI Baltis powstaną w Szczecinie. Budowa pierwszych mieszkań rozpoczęła się w styczniu 2011 r., rozpoczęcie realizacji kolejnych mieszkań planowane jest na trzeci kwartał tego roku. Łączna wartość wszystkich inwestycji szacowana jest na ok. 62 mln zł.  

SGI Baltis rozpoczyna trzy nowe inwestycje mieszkaniowe w Szczecinie: Osiedle Krakowska II, Osiedle Poziomkowe i Osiedle Pod Platanami. Pierwszy z rozpoczętych projektów jest drugim etapem Osiedla Krakowska. Dwie pozostałe inwestycje ruszą w III kwartale 2011 r.

Osiedle mieszkaniowe Krakowska II

Osiedle mieszkaniowe Krakowska II powstaje w dzielnicy Gumieńce, pomiędzy ulicami Krakowską i Europejską. W ramach projektu wybudowane zostaną cztery budynki dwu- i trzypiętrowe. Znajdą się w nich 84 mieszkania o powierzchni od 50 mkw. do 85 mkw. Autorami projektu, podobnie jak w przypadku pierwszego etapu osiedla Krakowska II, są Ryszard Burbicki i Małgorzata Rucka z biura FBA s.c. Mieszkania mają być gotowe w grudniu 2012 r.

Osiedle Poziomkowe

Drugą inwestycją jest Osiedle Poziomkowe, które powstanie przy skrzyżowaniu ulic Rapackiego i ks. Warcisława. Osiedle będzie złożone z dwóch budynków - cztero- i pięciopiętrowego. Do użytku oddanych zostanie 98 mieszkań z taką samą liczbą miejsc parkingowych. Planowane zakończenie inwestycji przewidziane jest w połowie 2013 r. Wszystkie mieszkania będą miały balkony, tarasy, loggie, a lokale na parterze ogródek. Projekt architektoniczny inwestycji opracowało biuro architektoniczne FBA s.c. ze Szczecina.

Osiedle mieszkaniowe Pod Platanami

Trzecia szczecińska inwestycja to osiedle Pod Platanami, zlokalizowane przy ulicy Emilii Plater. Jest to projekt wyróżniający się wśród trzech planowanych największą powierzchnią użytkową, która wyniesie blisko 8400 mkw. W budynku zaprojektowano łącznie 134 mieszkania. Najniższa część budynku ma 5 pięter, a najwyższa 10.

W budynku powstaną także lokale usługowe i dwupoziomowy garaż podziemny dla mieszkańców. Autorami koncepcji architektonicznej są Miłosz Raczyński i Marek Sietnicki ze szczecińskiej pracowni Mellon Architekci s.c. Zakończenie budowy przewidziano wstępnie na III kwartał 2013 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej