Nowe mieszkania w Poznaniu. Osiedle mieszkaniowe Batory II w budowie

2012-02-29 9:43
Osiedle mieszkaniowe Batory II, Poznań
Autor: UWI Inwestycje SA Mieszkania w Poznaniu na osiedlu Batory II

Deweloper UWI Inwestycje buduje mieszkania na poznańskim Piątkowie. Osiedle mieszkaniowe Batory II realizowane jest zgodnie z harmonogramem, a nowe mieszkania w Poznaniu zostaną odddane do użytku w grudniu 2012 roku.

W listopadzie ubiegłego roku, deweloper UWI Inwestycje rozpoczął budowę inwestycji mieszkaniowej Batory II w Poznaniu. Osiedle mieszkaniowe budowane jest zgodnie z planem i tym samym zostanie oddane do użytku w grudniu.

Przeczytaj również: Mieszkania sprzedają się głównie w dużych miastach

Nowe mieszkania w Poznaniu

Osiedle mieszkaniowe Batory II realizowane jest w dwóch etapach. Nowe mieszkania w Poznaniu są budowane w północnej części miasta, w dzielnicy Piątkowo. Łącznie w ramach realizacji deweloper wybuduje 107 lokali. Mieszkania będa miały od 24 do 62,8 m2 powierzchni i zostaną rozmieszczone w dwóch budynkach: trzy- i pięciokondygnacyjnym. W pierwszym z nich znajdzie się 20 mieszkań, natomiast w drugim 87. Mieszkania wyposażone będą w windy, które obsługiwać będą również podziemną halę garażową pod każdym z budynków. Kompleks mieszkaniowy usytuowany jest na skraju osiedla Stefana Batorego. Za projekt architektoniczny obiekt odpowiada Autorska Pracownia Architektoniczna APA Wojciechowski.

Osiedle mieszkaniowe Batory II w budowie

Osiedle mieszkaniowe Batory II ma wspólny garaż dla dwóch budynków mieszkalnych. Aktualnie generalny wykonawca, Pekabud Morasko prowadzi budowę podziemnej hali. Garaż będzie miał 99 miejsc postojowych. Dotychczas wykonano żelbetowe ściany pomieszczenia oraz słupy podtrzymujące strop, co umożliwiło częściowe postawienie ścian parteru. Po zakończeniu robót w tej części obiektu, będą prowadzone prace związane z budową poszczególnych kondygnacji.

Osiedle mieszkaniowe Batory II

lokalizacja: ul. Marii Dąbrowskiej, Poznań (Piątkowo), woj. wielkopolskie
liczba mieszkań: 107
stan inwestycji: realizowana
realizacja: 2011-2012

Inwestor: UWI Inwestycje SA
Projekt architektoniczny: Autorska Pracownia Architektoniczna APA Wojciechowski
Generalny wykonawca: Pekabud Morasko.

Czytaj więcej