"Kamienica Herbowa Wrocław" w Krakowie

2007-05-21 15:50
Herbowa
Autor: brak danych

Nowoczesne mieszkania nawiązujące do tradycyjnego stylu krakowskich kamienic powstają u zbiegu ulic Wrocławskiej i Poznańskiej w Krakowie. Nowy budynek o nazwie Kamienica Herbowa Wrocław buduje Mieszkaniowy As. Jest to pierwszy etap inwestycji pod nazwą Krakowskie Kamienice Herbowe.

Autorem projektu jest pracownia Skoczek&Wojdacki Architekci. Powstał on z inspiracji przedwojennymi, krakowskimi domami. Charakteryzować się będzie przestrzennym, wypełnionym światłem wnętrzem i wysokimi kondygnacjami. Do dyspozycji mieszkańcy będą mieli 72 apartamenty o podwyższonym standardzie, w którym znajdą się drewniane drzwi wewnętrzne, drewniane okna, drewniane parapety, antywłamaniowe drzwi wejściowe oraz ogrzewanie podłogowe w łazienkach. Na ostatnich kondygnacjach zaprojektowano Penthouse'y, których dodatkowym atutem będą olbrzymie tarasy sięgające nawet 100 mkw.

Duży nacisk położono na stronę akustyczną mieszkań. Zastosowany będzie podwyższony współczynnik tłumienia hałasu. Zaplanowano użycie niskoszumowych rur, wentylacji mechanicznej i cichobieżnej windy. Również lokalizacja budynku jest niezwykle atrakcyjna, ze względu na niewielka odległość od Rynku Głównego i kompleksu Nowe Miasto.
Obecnie budowa jest na etapie prowadzenia prac ziemnych. Zakończenie inwestycji planowane jest na kwiecień 2008 roku.

Czytaj więcej