Gigantyczna inwestycja mieszkaniowa

2006-12-21 15:58

Blisko 1 miliard złotych B.S.R. Europe i Star Enterprise zainwestują w olbrzymi projekt mieszkaniowy w Warszawie - Osiedle Mieszkaniowe "Wilanów One". Prace budowlane rozpoczną się w pierwszym kwartale 2007 roku. W ramach osiedla w ciągu kilku lat powstanie około 2,5  tysiąca apartamentów.

Zarządcą projektu jest specjalnie powołana do tego firma B.S.R.  Polska Wilanów sp. z o.o. Do przedsięwzięcia planuje również dołączyć jako inwestor jeden z prywatnych funduszy inwestycyjnych - Macquarie Global Property Advisors.

- Pokładamy duże zaufanie w polskim rynku nieruchomości i sile polskiej gospodarki. W całej Polsce, a w Warszawie w szczególności, istnieje ogromny popyt na mieszkania osiedlowe - powiedział Kalman Sufrin, przewodniczący rady nadzorczej B.S.R. Europe i jego współzałożyciel.

Na osiedle apartamentów będzie się składało ponad 2,5 tysiąca mieszkań. Zostanie ono wybudowane w ciągu 6 lat, do końca 2012 roku. Mieszkania będą oddawane stopniowo w 6 fazach. Obecnie trwa już sprzedaż lokali dla I etapu, którego zakończenie planowane jest na drugi kwartał 2008 roku. Cena powierzchni użytkowej apartamentów została ustalona na poziomie pomiędzy ok. 7 tysięcy złotych brutto a 14 tysięcy złotych za mkw. Na początku zostanie oddanych ok. 200 apartamentów.

"Wilanów One" ma oferować swoim mieszkańcom wiele udogodnień - np. restauracje, kawiarnie, klub fitness, spa, place zabaw dla dzieci i dużo zieleni. Plany architektoniczne tego projektu zostały stworzone we współpracy izraelskiego biura architektonicznego BLK Architects i znanego warszawskiego studia "Szymborski & Szymborski".

- Jest to trzeci projekt mieszkaniowy B.S.R. w Polsce. Firma sprzedała już ponad 1400 mieszkań z przedsięwzięcia "Osiedle Europejskie" zlokalizowanego w Krakowie - opowiada Nachshon Kivity - Prezes B.S.R. Europe. Firma podjęła również decyzję o wsparciu fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?". 50 złotych ze sprzedaży każdego mieszkania w ramach Osiedla "Wilanów One" przeznaczone zostanie na potrzeby fundacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej