Gigantyczna inwestycja mieszkaniowa

2006-12-21 15:58

Blisko 1 miliard złotych B.S.R. Europe i Star Enterprise zainwestują w olbrzymi projekt mieszkaniowy w Warszawie - Osiedle Mieszkaniowe "Wilanów One". Prace budowlane rozpoczną się w pierwszym kwartale 2007 roku. W ramach osiedla w ciągu kilku lat powstanie około 2,5  tysiąca apartamentów.

Zarządcą projektu jest specjalnie powołana do tego firma B.S.R.  Polska Wilanów sp. z o.o. Do przedsięwzięcia planuje również dołączyć jako inwestor jeden z prywatnych funduszy inwestycyjnych - Macquarie Global Property Advisors.

- Pokładamy duże zaufanie w polskim rynku nieruchomości i sile polskiej gospodarki. W całej Polsce, a w Warszawie w szczególności, istnieje ogromny popyt na mieszkania osiedlowe - powiedział Kalman Sufrin, przewodniczący rady nadzorczej B.S.R. Europe i jego współzałożyciel.

Na osiedle apartamentów będzie się składało ponad 2,5 tysiąca mieszkań. Zostanie ono wybudowane w ciągu 6 lat, do końca 2012 roku. Mieszkania będą oddawane stopniowo w 6 fazach. Obecnie trwa już sprzedaż lokali dla I etapu, którego zakończenie planowane jest na drugi kwartał 2008 roku. Cena powierzchni użytkowej apartamentów została ustalona na poziomie pomiędzy ok. 7 tysięcy złotych brutto a 14 tysięcy złotych za mkw. Na początku zostanie oddanych ok. 200 apartamentów.

"Wilanów One" ma oferować swoim mieszkańcom wiele udogodnień - np. restauracje, kawiarnie, klub fitness, spa, place zabaw dla dzieci i dużo zieleni. Plany architektoniczne tego projektu zostały stworzone we współpracy izraelskiego biura architektonicznego BLK Architects i znanego warszawskiego studia "Szymborski & Szymborski".

- Jest to trzeci projekt mieszkaniowy B.S.R. w Polsce. Firma sprzedała już ponad 1400 mieszkań z przedsięwzięcia "Osiedle Europejskie" zlokalizowanego w Krakowie - opowiada Nachshon Kivity - Prezes B.S.R. Europe. Firma podjęła również decyzję o wsparciu fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?". 50 złotych ze sprzedaży każdego mieszkania w ramach Osiedla "Wilanów One" przeznaczone zostanie na potrzeby fundacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej