Dwie wieże – Platinum Towers

2009-02-05 16:38
Platinum Towers
Autor: Lighthouse Consultants

Zawisła wiecha na Platinum Towers, budowa części konstrukcyjnej została tym samym zakończona. Apartamenty zostaną oddane do użytku na początku 2010 roku.

W czwartek, 5 lutego 2009 r., na placu budowy przy ul. Grzybowskiej 63 w Warszawie odbyło się zawieszenie wiechy na dwóch wieżach nowej inwestycji firmy Atlas Estates – 85-metrowych Platinum Towers. Dzisiejsze zakończenie prac konstrukcyjnych to zwieńczenie prac budowlanych, które rozpoczęły się pod koniec marca 2007 r. Jednocześnie jest też początkiem nowych prac – montowania instalacji, wykańczania wnętrz budynku oraz elewacji. Pierwsze mieszkania zostaną oddane nowym właścicielom na przełomie 2009 i 2010 roku.
"Platinum Towers, to jedna z najważniejszych inwestycji Atlas Estates. Zakończenie prac konstrukcyjnych jest istotnym etapem w realizacji tego projektu, który znacząco przybliża nas do jego zakończenia i przekazania apartamentów ich mieszkańcom" – komentuje Nahman Tsabar, prezes Atlas Management Company, spółki która odpowiedzialna jest za zarządzanie portfelem aktywów Atlas Estates.
Na parterze budynków zaplanowano przestrzenne recepcje o wysokości 9 metrów, a także lokale usługowo-handlowe, restauracje. Zajmą one 2300 m² powierzchni. Sprawną komunikację pomiędzy piętrami zapewnią cztery w pełni skomputeryzowane windy w każdej z wież. Do dyspozycji mieszkańców oraz pozostałych użytkowników kompleksu będzie 3-kondygnacyjny parking.

Platinum Towers
Autor: Lighthouse Consultants Widok na centrum Warszawy z 22. piętra jednej z wież Platinum Towers

Na dwudziestu jeden piętrach zaprojektowano 387 apartamentów, o łącznej powierzchni 24 000 m². Do budowy elewacji wykorzystanych zostanie 10 000 m² szkła i aluminium, 7000 m² okładziny ceramicznej oraz 1 500 m² okładziny kamiennej.
Zadbano również o to, aby dostosować akustykę budynku do zgiełku miejskiego życia. Mieszkania są wyciszone dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów. Dwupoziomowe penthouse’y, usytuowane na najwyższych kondygnacjach posiadają przestronne tarasy, z których można podziwiać piękną panoramę miasta.

Budowa samych konstrukcji wież pochłonęła 37 500 m³ betonu oraz 4000 ton stali. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Hochtief Polska Oddział Budokor.
W konstrukcji Platinum Towers zastosowano technologię sprężonych stropów płytowych. Dzięki temu uzyskano możliwość podniesienia wysokości pomieszczeń oraz swobodnego ich podziału.
Budowa konstrukcji dwóch dwudziestodwupiętrowych wież Platinum Towers, realizowanych
w kompleksie z hotelem Hilton, rozpoczęła się 27.03.2007 r. i trwała 642 dni.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej