Czartoria - za chwilę oddanie do użytku

2009-09-16 12:29
Czartoria - apartamentowiec
Autor: materiały od: LTM Communications

W historycznej dzielnicy Poznania – Chwaliszewie, dobiegają końca ostatnie prace wykończeniowe przy inwestycji Czartoria. Budynek, usytuowany 300 metrów od Starego Rynku, to kameralny apartamentowiec, nawiązujący wyglądem do słynnego nowojorskiego Flatiron Building. Jego powstanie to ważny krok w stronę rewitalizacji tej wyjątkowej części miasta.

Czartoria posiada pięć kondygnacji oraz podziemną halę garażową. W budynku są 32 mieszkania i 33 miejsca parkingowe. Na parterze znajduje się też lokal usługowy o powierzchni 69 m2.
Dla mieszkańców kamienicy przygotowano wiele udogodnień. Będą mogli korzystać m.in. z własnego klubu fitness. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będzie natomiast całodobowy monitoring oraz wideofony z kartami chipowymi, zainstalowane w każdym lokalu. Na terenie posesji zaaranżowano również eleganckie patio, którego wyróżniającym się elementem jest alpinarium.

Inwestor, spółka D&D Investment, postawił na kameralność i staranne wykonanie.

- Kluczem do uzyskania założonego efektu było wykorzystanie materiałów naturalnych. Stąd dominacja kamienia, drewna, metalu i szkła. Poddasze, dach i elementy zewnętrzne wykończyliśmy blachą tytanowo-cynkową. Zastosowaliśmy także okna z naturalnego drewna, o wysokim współczynniku izolacji akustycznej. Posadzki w hallu i na schodach przykryliśmy kamieniem naturalnym - mówi Piotr Działyński, prezes D&D Investment.

Budynek wyróżnia się również ciekawym projektem architektonicznym przygotowanym przez pracownię ASW Architekci. Wyglądem przypomina statek.
Apartamentowiec usytuowany jest w Poznaniu na rogu ulic Czartoria i Tylne Chwaliszewo, tuż obok Starego Rynku. Z jego ostatnich pięter można zobaczyć katedrę na Ostrowie Tumskim, poznańską farę, a także wieżę ratusza. W pobliżu przebiega Trakt Królewsko-Cesarski, blisko stąd także do porządkowanych nabrzeży Warty i Cybiny. Inwestor, poza realizacją inwestycji, podjął się również odnowienia kamiennej nawierzchni ulicy Czartoria oraz odrestaurowania granitowych chodników.

- Za priorytet naszych działań uważamy nie tylko wykonanie inwestycji na najwyższym poziomie, ale także wpisanie się w historyczny charakter miejsca. Stąd między innymi nasz udział w powołaniu Stowarzyszenia "Chwaliszewo", które za cel stawia sobie rewitalizację tego zakątka Poznania - podkreśla Piotr Działyński, prezes D&D Investment.

Czartoria - apartamentowiec
Autor: materiały od: LTM Communications Powstanie Czartorii to ważny krok w stronę rewitalizacji tej części miasta
Czartoria - apartamentowiec
Autor: materiały od: LTM Communications Od początku realizacji inwestycji miejski konserwator zabytków czuwał nad tym, aby budynek wpisywał się w historyczny charakter miejsca

Kamienica ma być oddana do użytku jeszcze we wrześniu tego roku.
Obecnie wokół budynku trwają prace porządkowe i ogrodowe, a wewnątrz realizowane są ostatnie elementy prac wykończeniowych – balustrady, oświetlenie i wystrój części wspólnych. Cena apartamentów to ok. 8000 zł. netto za m2. Część lokali znalazła już swoich nabywców. Standard ich wykończenia ustalany jest indywidualnie z każdym klientem.

Czytaj więcej