Centrum Praskie Koneser – w tym roku ruszą kolejne etapy wielofunkcyjnego kompleksu

2015-03-26 10:16
Centrum Praskie Koneser. Wizualizacja części mieszkaniowej
Autor: Pracownia Projektowa Juvenes Centrum Praskie Koneser. Wizualizacja części mieszkaniowej

Inwestorzy Centrum Praskiego Koneser – BBI Development i Liebrecht&wooD podają, że jeszcze w tym roku ruszą kolejne etapy nowej inwestycji wielofunkcyjnego kompleksu na Pradze. Jako pierwsza wystartuje budowa części biurowo-handlowej, która rozpocznie się w III kwartale 2015

Kolejne etapy budowy kompleksu multifunkcjonalnego Centrum Praskie Koneser

Centrum Praskie Koneser to projekt tzw. przestrzeni mixed-use. Kompleks zintegruje funkcje mieszkaniową, handlową, biznesową i kulturalną. Wielofunkcyjny zespół powstanie przy ul. Ząbkowskiej i Białostockiej na warszawskiej Pradze Północ. Projekt obejmuje m. in. 47 tys.2 powierzchni biurowo-handlowej oraz hotel na 140 pokoi. Autorem projektu architektonicznego jest firma Juvenes. Generalny wykonawca to Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Budownictwa Łucz-Bud .

Nowa inwestycja jest wspólnym przedsięwzięciem spółek BBI Development oraz Liebrecht&wooD. Na początku marca firmy poinformowały, że druga ze spółek wchodzi do spółki celowej, która realizuje ten projekt i dokapitalizuje go kwotą ponad 54 mln zł z możliwością powiększenia wkładu o 15 mln zł. Dzięki temu powstała możliwość rozpoczęcia kolejnych robót budowlanych już w III kwartale 2015. Realizacja rozpocznie się od części biurowo-handlowej i potrwa 2 lata.

Kolejną fazą będzie II etap części mieszkaniowej, który ruszy w IV kwartale 2015. W ramach Centrum Praskiego Koneser realizowane będą w sumie 3 etapy części mieszkaniowej, które obejmą 25 tys. m2 loftów i soft-loftów (342 lokale mieszkalne). W III kwartale do użytku zostanie oddany I etap mieszkaniowy. III etap ma się rozpocząć pod koniec 2016.

Nazwa inwestycji: Centrum Praskie Koneser
Adres inwestycji: ul. Ząbkowska, ul. Białostocka, Praga Północ, Warszawa
Inwestor: BBI Development NFI i Liebrecht&wooD Polska Sp. z o.o.
Autor projektu architektonicznego: Juvenes - Projekt Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Budownictwa Łucz-Bud
Początek realizacji: III kwartał 2015
Planowane oddanie do użytku: 2017
Powierzchnia użytkowa: 60000 m2
Powierzchnia biurowa: 22000 m2
Powierzchnia handlowo-usługowa: 22500 m2

Czytaj więcej