Centrum Praskie Koneser – w tym roku ruszą kolejne etapy wielofunkcyjnego kompleksu

2015-03-26 10:16
Centrum Praskie Koneser. Wizualizacja części mieszkaniowej
Autor: Pracownia Projektowa Juvenes Centrum Praskie Koneser. Wizualizacja części mieszkaniowej

Inwestorzy Centrum Praskiego Koneser – BBI Development i Liebrecht&wooD podają, że jeszcze w tym roku ruszą kolejne etapy nowej inwestycji wielofunkcyjnego kompleksu na Pradze. Jako pierwsza wystartuje budowa części biurowo-handlowej, która rozpocznie się w III kwartale 2015

Kolejne etapy budowy kompleksu multifunkcjonalnego Centrum Praskie Koneser

Centrum Praskie Koneser to projekt tzw. przestrzeni mixed-use. Kompleks zintegruje funkcje mieszkaniową, handlową, biznesową i kulturalną. Wielofunkcyjny zespół powstanie przy ul. Ząbkowskiej i Białostockiej na warszawskiej Pradze Północ. Projekt obejmuje m. in. 47 tys.2 powierzchni biurowo-handlowej oraz hotel na 140 pokoi. Autorem projektu architektonicznego jest firma Juvenes. Generalny wykonawca to Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Budownictwa Łucz-Bud .

Nowa inwestycja jest wspólnym przedsięwzięciem spółek BBI Development oraz Liebrecht&wooD. Na początku marca firmy poinformowały, że druga ze spółek wchodzi do spółki celowej, która realizuje ten projekt i dokapitalizuje go kwotą ponad 54 mln zł z możliwością powiększenia wkładu o 15 mln zł. Dzięki temu powstała możliwość rozpoczęcia kolejnych robót budowlanych już w III kwartale 2015. Realizacja rozpocznie się od części biurowo-handlowej i potrwa 2 lata.

Kolejną fazą będzie II etap części mieszkaniowej, który ruszy w IV kwartale 2015. W ramach Centrum Praskiego Koneser realizowane będą w sumie 3 etapy części mieszkaniowej, które obejmą 25 tys. m2 loftów i soft-loftów (342 lokale mieszkalne). W III kwartale do użytku zostanie oddany I etap mieszkaniowy. III etap ma się rozpocząć pod koniec 2016.

Nazwa inwestycji: Centrum Praskie Koneser
Adres inwestycji: ul. Ząbkowska, ul. Białostocka, Praga Północ, Warszawa
Inwestor: BBI Development NFI i Liebrecht&wooD Polska Sp. z o.o.
Autor projektu architektonicznego: Juvenes - Projekt Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Budownictwa Łucz-Bud
Początek realizacji: III kwartał 2015
Planowane oddanie do użytku: 2017
Powierzchnia użytkowa: 60000 m2
Powierzchnia biurowa: 22000 m2
Powierzchnia handlowo-usługowa: 22500 m2

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej