Bulwary Rawy po raz trzeci

2007-05-21 16:44
Bulwary Rawy
Autor: brak danych

Trwa właśnie realizacja trzeciego etapu budowy osiedla Bulwary Rawy w Katowicach Zawodziu. Nowa zabudowa powstanie w obrębie ulic Marcinkowskiego i Braci Stawowych. W połowie grudnia 2006 roku zostanie oddany do użytku pierwszy budynek.

Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które jest buduje osiedle i tym razem postawiło na wyrazistą formę. W Zawodziu wyrasta budynek wyglądający jak kolorowa układanka złożona z nakładających się na siebie prostopadłościanów. Katowicki TBS od początku istnienia stawia na oryginalne i charakterystyczne w swoim kształcie budynki. Jako jedyny w kraju organizuje konkursy architektoniczne, by tą drogą zdobywać najlepsze projekty domów wielorodzinnych.

W połowie grudnia oddany ma być pierwszy budynek, zaś pod koniec 2007 roku zasiedlone kolejne dwa. Razem stworzą niewielki kompleks, który zostanie ogrodzony, a wewnątrz powstanie zaciszny skwer dla mieszkańców. Jednak nie ma to być typowe, strzeżone osiedle. Na parterach budynków znajdą się sklepy i punkty usługowe. Natomiast narożnik działki, który graniczy z domem kultury oraz szkoła podstawową, będzie tworzył plac miejski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej