Bulwary Rawy po raz trzeci

2007-05-21 16:44
Bulwary Rawy
Autor: brak danych

Trwa właśnie realizacja trzeciego etapu budowy osiedla Bulwary Rawy w Katowicach Zawodziu. Nowa zabudowa powstanie w obrębie ulic Marcinkowskiego i Braci Stawowych. W połowie grudnia 2006 roku zostanie oddany do użytku pierwszy budynek.

Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które jest buduje osiedle i tym razem postawiło na wyrazistą formę. W Zawodziu wyrasta budynek wyglądający jak kolorowa układanka złożona z nakładających się na siebie prostopadłościanów. Katowicki TBS od początku istnienia stawia na oryginalne i charakterystyczne w swoim kształcie budynki. Jako jedyny w kraju organizuje konkursy architektoniczne, by tą drogą zdobywać najlepsze projekty domów wielorodzinnych.

W połowie grudnia oddany ma być pierwszy budynek, zaś pod koniec 2007 roku zasiedlone kolejne dwa. Razem stworzą niewielki kompleks, który zostanie ogrodzony, a wewnątrz powstanie zaciszny skwer dla mieszkańców. Jednak nie ma to być typowe, strzeżone osiedle. Na parterach budynków znajdą się sklepy i punkty usługowe. Natomiast narożnik działki, który graniczy z domem kultury oraz szkoła podstawową, będzie tworzył plac miejski.

Czytaj więcej