Browar Lubicz. Rusza kolejny etap rewitalizacji zabytkowego browaru w centrum Krakowa

2014-06-12 16:52
Browar Lubicz Kraków
Autor: www.browarlubicz.pl Projekt  rewitalizacji Browaru Lubicz przygotowała krakowska pracownia MOFO Architekci

Nowa inwestycja obejmie wybudowanie biurowca i czterech budynków mieszkalnych wraz z zagospodarowaniem terenu. Generalnym wykonawcą rewitalizacji Browaru Lubicz został Warbud.

Browar Lubicz to zespół XIX-wiecznych budynków, znajdujących się 800 m od krakowskiego Rynku, w pobliżu dworca PKP. Pierwsze budynki według projektu von Pieretta wzniesiono w 1840 roku. Pomimo wojen i trudnych czasów browar znakomicie prosperował podlegając ciągłym modernizacjom. Największym ograniczeniem dla rozwoju okazała się lokalizacja w centrum miasta uniemożliwiająca rozbudowę pomieszczeń i hal produkcyjnych. Browar zamknięto w 2001r.

W miejscu gdzie stały niszczejące budynki dawnego browaru Goetzów obecny właściciel Balmoral Properties kontynuuje rozpoczętą latem 2011r budowę kompleksu mieszkalno - usługowego.

Projekt architektoniczny rewitalizacji Browaru Lubicz i nowej zabudowy wykonała krakowska pracownia MOFO Architekci.

W pierwszym etapie zakończonym w listopadzie 2013 roku zrewitalizowano obiekty dawnego browaru wpisane do rejestru zabytków, m. in. Pałac Goetzów, dawną portiernię, czy susznię słodu, która służy teraz jako klatka schodowa nowo wybudowanego budynku mieszkalnego. W zrewitalizowanych budynkach znajduje się 4600 m2 powierzchni handlowej i 1900m 2 powierzchni biurowej.

 W kolejnych etapach zostanie wybudowany biurowiec o powierzchni użytkowej 4 236 m2 a także osiedle mieszkaniowe składające się z czterech budynków, w których znajdą się 163 mieszkania, o łącznej powierzchni użytkowej 10 442 m2. Przewidziano także oddanie do użytku 995 m2 powierzchni lokali usługowych.

Generalnym wykonawcą tej części inwestycji jest firma Warbud.

Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to druga połowa 2016 roku.

Nazwa: Browar Lubicz
Lokalizacja: Kraków, ul. Lubicz
Inwestor: Balmoral Properties
Projekt architektoniczny: MOFO Architekci
Wykonawca: Warbud
Termin rozpoczęcia inwestycji: 2011
Planowany termin oddania do użytku: 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej