Awangardowy Mokotów

2007-05-16 19:06
Apartamentowiec Mokotów
Autor: brak danych

Na warszawskim Mokotowie, w czerwcu ruszyła budowa zacisznego kompleksu mieszkaniowego. Oddanie kameralnego apartamentowca do użytku zaplanowane jest na wrzesień 2007 roku, ale pomimo tego 30 proc. mieszkań czeka już na podpisanie umów przedwstępnych.

Na warszawskim Mokotowie od czerwca ruszyła budowa zacisznego kompleksu mieszkaniowego. Oddanie kameralnego apartamentowca do użytku zaplanowane jest na wrzesień 2007 roku, ale po mimo to 30 proc. mieszkań czeka już na podpisanie umów przedwstępnych.

Budynek przy ulicy Niedźwiedziej stawiany jest na działce o powierzchni 1732m kw. przez firmę Activum Nieruchomości. Natomiast projektem architektonicznym zajęli się specjaliści z pracowni JEMS Architekci, którzy stworzyli 4-kondygnacyjny budynek składający się z trzech zestawionych ze sobą lekkich brył. Apartamentowiec cechują przede wszystkim użyte do budowy materiały wykończeniowe takie jak szkło, drewno, czy kamień naturalny, nadające całej budowli lekkość, ale i elegancję. Dzięki temu Willa Awngarda doskonale wkomponowuje się w willowy charakter dzielnicy. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie przesuwanych żaluzji chroniących przed słońcem, jak również ruchomych przeszkleń loggii pozwalających na bezpośrednie łączenie ich z wnętrzem mieszkania. Przewidziano również zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku, na która składać się mają place z zielenią, stalowe ogrodzenie połączone z zimozielonym żywopłotem oraz prywatne ogródki przylegające do mieszkań znajdujących się na parterze. Największe mogą osiągać nawet 225m kw.

Na całość projektu składać się będzie 21 nowoczesnych apartamentów o powierzchni od 50 do 170 m2. Za 1m kw. trzeba będzie zapłacić od 8,5 tys. zł do 13 tys. zł brutto. Jednakże do tej ceny należy dodać 1,3tys. zł za każdy m kw. loggii lub tarasu, a także 3750 zł za 1m kw. komórki lokatorskiej. Cena miejsca postojowego w podziemnym garażu wahać się będzie od 42,7 tys. zł do 61 tys. zł za miejsce podwójne.

Czytaj więcej