Artystyczne apartamenty na Woli

2007-05-21 15:35

"Capital Art Apartments" to kompleks pięciu budynków powstających na obszernej działce mierzącej przeszło 17500 mkw. W kompleksie znajdzie się ponad 900 mieszkań; od 30 mkw. do 160 mkw. Na ostatnich piętrach powstaną pokaźne tarasy, liczące nawet 70 mkw., a na mieszkańców z parteru czekać będą prywatne ogródki. Cały kompleks zaprojektowano tak, by był dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Budynek będzie posiadał charakterystyczne detale architektoniczne w postaci odchylonych od lica budynku ram, wspartych na wzrastających w miarę wysokości balkonach. Mają one nadać masywnej bryle budynku lekkości i subtelnego wyglądu. W pierwszym etapie, którego budowa zakończy się w czerwcu 2008 roku, powstanie 219 mieszkań. Wszystkie lokale zostaną wyposażone w drzwi antywłamaniowe. Ponadto budynek będzie miał podziemne garaże, monitoring, ochronę i w pełni ogrodzony teren.

W marcu 2007 roku rozpoczną się rezerwacje drugiego etapu inwestycji. Oferowany będzie 17 piętrowy budynek, w którym na powierzchni ponad 10 500 mkw. powstanie 179 mieszkań. Przeważać będą mieszkania dwupokojowe, do 55 mkw. Na najwyższych piętrach powstaną przestronne i eleganckie apartamenty, wysokie na 3 metry, o powierzchni do 165 mkw. Dla najmłodszych przewidziane są place zabaw w ciekawie zaprojektowanej architekturze zieleni.

"Capital Art Apartments" powstanie na warszawskiej Woli. Jest to inwestycja Atlas Estates, spółki akcyjnej notowanej na giełdzie w Londynie. W Warszawie firma może się pochwalić takimi projektami, jak: Hilton Complex, Platinum Towers czy Nowy Żoliborz.

Czytaj więcej