Apartamenty w Trójmieście

2009-08-13 16:35
Apartamenty na Polanie
Autor: Ekolan

Apartamenty na Polanie firmy Ekolan to osiedle położone na granicy Gdyni i Sopotu, wtulone w las Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W ramach wprowadzanego do sprzedaży II etapu inwestycji powstaną cztery budynki. Deweloper zastosował w nich nowe rozwiązania, które są odpowiedzią na zgłaszane mu potrzeby i oczekiwania klientów.

Zmianie uległa bryła budynków. Budynki II etapu będą posiadać jedną klatkę schodową, podczas gdy te zrealizowane w I etapie są dwuklatkowe. Dzięki temu rozwiązaniu większość apartamentów dostępnych w ofercie będą stanowić dobrze naświetlone apartamenty narożne.

- Jedną z zalet dzielenia całej inwestycji na etapy jest z pewnością możliwość elastycznego dostosowywania oferty do potrzeb klientów, które zmieniają się w czasie. Przykładowo, podczas sprzedaży pierwszego etapu Apartamentów na Polanie okazało się, że klienci poszukują lokali o wysokim standardzie, ale o bardzo różnych metrażach, także tych mniejszych. Stąd w drugim etapie inwestycji zmniejszyliśmy średnią powierzchnię lokalu i tym samym zwiększyliśmy różnorodność dostępnych apartamentów – wyjaśnia Julia Łaszkiewicz, pełnomocnik zarządu Ekolan SA.

A zatem, w ofercie II etapu Apartamentów na Polanie znalazły się m.in. apartamenty dwupokojowe o powierzchni ok. 50 m2 (średnia powierzchnia takiego apartamentu w I etapie inwestycji wynosiła prawie 70 m2) i trzypokojowe o metrażu wynoszącym ok. 70 m2 (w I etapie miały one średnio prawie 90 m2). Każdy z nich został zaprojektowany tak, aby zapewnić duże możliwości aranżacji wnętrz, np. zmianę apartamentu 2-pokojowego dużego na 3-pokojowy mały. Wysokość nowych apartamentów została zmniejszona proporcjonalnie do ich wielkości, dzięki czemu udało się zachować właściwe proporcje apartamentów.

Apartamenty na Polanie to przestrzeń bez samochodów, projekt niezwykły w skali europejskiej. Dojazd autem do każdego budynku możliwy jest dzięki systemowi podziemnych dróg i hal garażowych. Takie rozwiązanie pozwoliło na wyjątkowe zagospodarowanie terenów zielonych. Zamiast ulic i parkingów przestrzeń pomiędzy domami wypełni ogród, nawiązujący do klasycznych wzorów kompozycji ogrodowych.

- Wyeliminowanie ruchu samochodowego na terenie całego osiedla zdecydowanie zwiększy jego bezpieczeństwo, pozwoli nam także na zaaranżowanie bardziej rozległych terenów zielonych. Dzięki temu rozwiązaniu udało nam się ponadto zyskać dodatkową przestrzeń, na której powstaną miejsca zabaw dla dzieci oraz plac sportowy, z którego będą mogli korzystać zarówno młodzież, jak i dorośli - tłumaczy Julia Łaszkiewicz.

Zaletą Apartamentów na Polanie są ponadto możliwości rekreacyjne jakie stwarza bliskość bukowego lasu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – zielonych płuc Trójmiasta. Okoliczne trasy dla rowerzystów i leśne szlaki turystyczne to łącznie dziesiątki kilometrów wycieczek.
W ramach pierwszego etapu inwestycji Apartamenty na Polanie powstały już trzy budynki, a czwarty jest w trakcie realizacji. Teren osiedla zostanie ogrodzony i objęty monitoringiem. Dopełnieniem systemu bezpieczeństwa będzie portiernia przy wjeździe.

Apartamenty w Trójmieście
Autor: Ekolan
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej