Apartamenty w miejscu starej zajezdni

2007-05-17 17:58
Murano
Autor: brak danych

Część zajezdni autobusowej przy ulicy Inflanckiej w Warszawie została sprzedana dwa lata temu. W marcu 2007 roku firma, która nabyła teren - Budimex Nieruchomości poinformowała, że chce wybudować Apartamenty Murano.

Apartamenty Murano będą najdroższym przedsięwzięciem firmy Budimex Nieruchomości. Swą nazwę inwestycja zawdzięcza barokowemu pałacowi Murano, który został wzniesiony tu w drugiej połowie XVII wieku. - Chcieliśmy stworzyć w samym centrum Warszawy niezwykłe miejsce, łączące w sobie elegancję z komfortem wielkomiejskiego życia. Poprzez nawiązanie do tradycyjnej nazwy związanej z pałacykiem Murano chcemy na nowo odkrywać historię tej części miasta - mówi Ewa Perkowska, dyrektor handlowy Budimex Nieruchomości.

Apartamenty Murano połączą wzorce architektury powojennej z nurtami współczesnego budownictwa europejskiego. Znakiem rozpoznawczym inwestycji będzie osiemnastokondygnacyjna wieża oraz szklane elewacje. Projekt osiedla wykonał arch. Marek Dunikowski z Biura Architektonicznego DDJM. W ramach inwestycji powstanie kilka budynków o wysokości od 7 do 18 kondygnacji. W obiektach znajdą się mieszkania o zróżnicowanych metrażach, z funkcjonalnym i przemyślanym podziałem przestrzeni. Na najwyższych kondygnacjach powstaną luksusowe, klimatyzowane apartamenty z przestronnymi tarasami i widokiem na panoramę Warszawy.
Inwestor ma już pozwolenie na budowę pierwszej części osiedla, czyli 261 mieszkań . Budowa ma się zacząć pod koniec kwietnia 2007 roku. Pierwszy etap inwestycji powinien być gotowy na przełomie 2008 i 2009 roku, a całe osiedle powstanie w 2010 roku.

Czytaj więcej