Apartamenty w miejscu starej zajezdni

2007-05-17 17:58
Murano
Autor: brak danych

Część zajezdni autobusowej przy ulicy Inflanckiej w Warszawie została sprzedana dwa lata temu. W marcu 2007 roku firma, która nabyła teren - Budimex Nieruchomości poinformowała, że chce wybudować Apartamenty Murano.

Apartamenty Murano będą najdroższym przedsięwzięciem firmy Budimex Nieruchomości. Swą nazwę inwestycja zawdzięcza barokowemu pałacowi Murano, który został wzniesiony tu w drugiej połowie XVII wieku. - Chcieliśmy stworzyć w samym centrum Warszawy niezwykłe miejsce, łączące w sobie elegancję z komfortem wielkomiejskiego życia. Poprzez nawiązanie do tradycyjnej nazwy związanej z pałacykiem Murano chcemy na nowo odkrywać historię tej części miasta - mówi Ewa Perkowska, dyrektor handlowy Budimex Nieruchomości.

Apartamenty Murano połączą wzorce architektury powojennej z nurtami współczesnego budownictwa europejskiego. Znakiem rozpoznawczym inwestycji będzie osiemnastokondygnacyjna wieża oraz szklane elewacje. Projekt osiedla wykonał arch. Marek Dunikowski z Biura Architektonicznego DDJM. W ramach inwestycji powstanie kilka budynków o wysokości od 7 do 18 kondygnacji. W obiektach znajdą się mieszkania o zróżnicowanych metrażach, z funkcjonalnym i przemyślanym podziałem przestrzeni. Na najwyższych kondygnacjach powstaną luksusowe, klimatyzowane apartamenty z przestronnymi tarasami i widokiem na panoramę Warszawy.
Inwestor ma już pozwolenie na budowę pierwszej części osiedla, czyli 261 mieszkań . Budowa ma się zacząć pod koniec kwietnia 2007 roku. Pierwszy etap inwestycji powinien być gotowy na przełomie 2008 i 2009 roku, a całe osiedle powstanie w 2010 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej