19. Dzielnica, Warszawa. ZDJĘCIA

2013-01-25 10:48
19 Dzielnica
Autor: Budimex 19. Dzielnica, osiedle mieszkaniowe na warszawskiej Woli

19. Dzielnica to nowoczesne osiedle mieszkaniowe zlokalizowane na warszawskiej Woli, u zbiegu ulic Siennej i Kolejowej. Osiedle powstało na terenach, na których znajdowały się wcześniej budynki przemysłowe. Budowa inwestycji rozpoczęła się w 2010 roku. Pierwszy etap, w ramach którego powstały dwa budynki mieszkalne, w których dostępnych jest ok. 300 mieszkań, oddano do użytku w 2011 roku. Osiedle w Warszawie zaprojektowała pracownia JEMS Architekci. Inwestycja została uznana za najlepszy budynek wielorodzinny w Polsce w latach 2000-2012 w konkursie "Życie w Architekturze". Jury doceniło "elegancję i prostotę, dbałość o detal, stworzenie nowej architektonicznej jakości w zdegradowanej przestrzeni poprzemysłowej".

19. Dzielnica wyróżnia się nowoczesną architekturą i wyjątkowym designem. Osiedle jest przykładem przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni miejskiej. Według założeń inwestora, firmy Pro Urba, to inwestycja, która będzie otwarta na miasto.

W I etapie inwestycji powstało 296 mieszkań o zróżnicowanych metrażach: od 30 do 115 mkw. Obydwa budynki mają wspólny jednokondygnacyjny garaż podziemny na 309 samochodów osobowych i od 5 do 11 kondygnacji nadziemnych. Na parterze znajdują się lokale usługowe. Cechą charakterystyczną I etapu inwestycji są przeszklone ściany.

Atutem inwestycji jest lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie centrum Warszawy - mieszkańcy mają nieograniczony dostęp do środków komunikacji miejskiej, dodatkowo w bliskiej odległości od osiedla powstaje stacja II linii metra. Całość inwestycji na warszawskiej Woli zostanie zrealizowana w 6 etapach. Zespół mieszkaniowy 19. Dzielnica obejmie realizację 1700 nowych mieszkań.

 

Dane obiektu
Nazwa obiektu 19. Dzielnica (I etap)
Lokalizacja Warszawa, ul. Kolejowa 47 i 47A
Realizacja 2010-2011
Projekt 2006-2010
Powierzchnia użytkowa 19 300 m2
Powierzchnia zabudowy 15 900 m2
Kubatura 127 000 m3
Inwestor Pro Urba Invest sp. z o.o.
Pracownia projektowa JEMS Architekci
Generalny wykonawca Budimex SA

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej