Zobacz biuro na 34. piętrze Skylinera. Rządzą tu Barbie i Hot Wheelsy

2024-03-08 6:30

Wystrój tego biura nie jest przypadkowy, bo związany ze specyfiką firmy. Jej produkty znane są wszystkim niezależnie od wieku. Zapraszamy do warszawskiej siedziby firmy Mattel, urządzonej na 34. piętrze Skylinera. Za bajkowo-zabawkową stylistykę przestrzeni biurowej odpowiada pracownia projektowa BIT CREATIVE.

Spis treści

  1. Posiedzieć w pracy w busie Barbie? Dlaczego nie?
  2. Sale konferencyjne w stylistyce Barbie, Hot Wheels czy Matchboksa
  3. Kameralne spotkania przy scrabblach?
  4. Stonowany open space z mocnym akcentem
  5. Strefa socjalna w stylu retro
  6. Zobacz też inne warszawskie biuro - jest za to super ekologiczne

Barbie, Fisher Price, Hot Wheels czy Matchbox to kultowe produkty firmy Mattel i właśnie one stały się główną inspiracją projektu wnętrza biura urządzonego na 650 m².

- Głównym z założeń towarzyszących nam przy opracowywaniu koncepcji dla biura Mattel w Warszawie, było stworzenia wielobarwnego wnętrza oddającego ducha dobrze znanych nam wszystkim produktów tworzonych przez markę – mówi arch. Barnaba Grzelecki.

- Jednocześnie zależało nam na wykreowaniu wnętrza, które w efekcie końcowym nie będzie przytłaczało pracowników ilością barw i nasileniem kontrastów. Między innymi z tego powodu zdecydowaliśmy się na wizualne zróżnicowanie przestrzeni w zależności od pełnionej funkcji – dodaje architekt.

Posiedzieć w pracy w busie Barbie? Dlaczego nie?

Recepcja kształtuje pierwsze wrażenie i wizerunku firmy. Nie inaczej jest w tym przypadku. Recepcja wraz z poczekalnią wpisują się w całościowy charakter wnętrza. Perforowane sufity, malowany strop, ciepłe drewno czy kolory takie jak biel, szarość i czerwień znajdziemy również w dalszej części biura. Jest centralnym elementem wyposażenia jest kanapa w formie busa, należąca do głównej bohaterki aranżacji - Barbie.

Przestrzeń biurowa została funkcjonalnie podzielona na sale spotkań o mocno zróżnicowanej wielkości, pomieszczenia do kolaboracji, dużą wspólną kuchnię oraz przestrzenie do pracy typu open space, ale też mniejsze pomieszczenia biurowe.

Sale konferencyjne w stylistyce Barbie, Hot Wheels czy Matchboksa

W aranżacji dwóch największych salach konferencyjnych widać wyraźne wpływy dwóch najbardziej rozpoznawalnych marek, czyli Barbie oraz Fisher Price. Ponieważ sale można ze sobą łączyć, nawiązują do siebie estetycznie, jednocześnie będąc swoim lustrzanym odbiciem.

Mniejsze sale to pomieszczenia spod znaku Hot Wheels oraz Matchbox - w tym przypadku również są one do siebie zbliżone stylistycznie. Ściany zdobią grafiki przygotowane przez inwestora.

Podstawy stołów biurowych zaprojektowano w formie fragmentów silnika samochodowego. Fotele konferencyjne powstałe z oryginalnych foteli samochodowych.

Biuro firmy Mattel Poland/Skyliner 1, ul. Prosta 67, Warszawa
Autor: Fotomohito Projekt: BIT CREATIVE w składzie: arch. Barnaba Grzelecki, arch. Jakub Bubel, arch. Agata Krykwińska, arch. Joanna Zaorska, arch. Zuzanna Wojda

Kameralne spotkania przy scrabblach?

W przestrzeni biurowej znalazło się miejsce także na niewielkie salki przeznaczone głównie do kameralnych spotkań. Pomieszczenia te łączy sposób oraz umiejscowienie konkretnego wykończenia. Każda z nich ma jednak również wyróżniający się element charakterystyczny dla danego brandu, na przykład planszę do gry w scrabble w formie stolika, czy ścianę z klocków Megabloks. W każdym z tych pomieszczeń na suficie oraz ścianach znajdziemy niezwykle żywe kolory charakterystyczne dla poszczególnych produktów.

Stonowany open space z mocnym akcentem

Z kolei przestrzenie pracownicze w strefie open space utrzymane są w kolorystyce biało-szarej z mocnymi elementami czerwonymi. Sufit w tych częściach jest elementem wspólnym dla całości aranżacji, jednak nad biurkami zawisły filcowe lampy o dużych średnicach.

Ściany zdobią dekoracyjne panele obite dwukolorową tkaniną.

Strefa socjalna w stylu retro

O wiele odważniej urządzone są zaś pomieszczenie socjalne oraz strefę chillout.

Zaletą tego pomieszczenia jest jego lokalizacja na planie piętra z narożnika 34. Dzięki temu w przerwie na kawę można podziwiać panoramę Warszawy. Z tego też względu w kuchni zaplanowano zróżnicowane miejsca do siedzenia - od foteli, przez krzesła i kanapę, po hokery przy blacie barowym bezpośrednio przy elewacji.

Zobacz też inne warszawskie biuro - jest za to super ekologiczne

Najlepsze biuro na świecie jest w Polsce! Zobacz, jak wygląda warszawska siedziba Arup, czyli niezwykłe biuro z recyklingu

Szkoła Budowania: Otoczenie Domu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej