Wielofunkcyjna inwestycja w Szczecinie

2008-03-18 16:41

Prestiżowa inwestycja nadmorska realizowana w formie wielofunkcyjnego budynku z częścią mieszkaniową powstanie w Szczecinie.

Bazą dla myśli projektowej jest adaptacja budynków przedwojennych wraz z uzupełnieniem zabudowy kwartału do wysokości 6 kondygnacji w formie cokołu dla 30 kondygnacyjnej wieży o wysokości 100 metrów.
Koncepcję wieżowca przygotowała amerykańskie biuro projektowe Laguarda Low Architects LLC.
Projekt przewiduje wybudowanie 53 000 m2 powierzchni użytkowej, która zostanie podzielona na cześć usługowo-biurową i mieszkalną.
Rampę wjazdową do 4-poziomu garażu podziemnego zaprojektowano na centralnym wewnętrznym dziedzińcu budynku.
Cała inwestycja została wpisana w trójkątna działkę pomiędzy ulicami Wyzwolenia, Odzieżową oraz Placem Wincentego Witosa. W obiekcie będzie 30 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne. W część podziemna będzie pełniła funkcje garażową i techniczną. W części naziemnej zostaną umieszczone usługi - na parterze, biura - od 2-5 piętra oraz mieszkania od 6-30 piętra.

Zagospodarowanie terenu obejmuje budowę dróg, pomieszczeń ochrony, niezależnych wejść do każdej części budynku oraz oświetlenia terenu i małej architektury.

marzec 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej