We Wronkach powstaje nowa hala produkcyjna firmy Samsung

2011-02-28 12:00

Samsung Electronics Co. Ltd. buduje we Wronkach nową halę produkcyjną o powierzchni 11 500 m2. Amwin, generalny wykonawca hal stalowych i żelbetowych z Wrześni (woj. wielkopolskie) realizuje dostawę i montaż pokrycia dachu w technologii blacha trapezowa/izolacja termiczna/folia PVC.

W obiekcie zastosowano izolację termiczną z wełny mineralnej i użyto foli PVC marki Renolit.

Amwin wykonuje pokrycie dachu zarówno na blasze trapezowej układanej na prefabrykowanych żelbetowych płatwiach, jak również na płycie żelbetowej wraz z osadzeniem wpustów  dachowych, a także wykończeniem attyk.

Przeczytaj koniecznie: Amwin Hale Stalowe Przedsiębiorstwem Fair Play

W zasadniczej części obiektu znajduje się dach o konstrukcji żelbetowej z płatwiami  o rozpiętości 12 m (w kroku co 6 m), opartymi na dźwigarach żelbetowych o rozpiętości 24m (i kroku 12 m). Na płatwiach żelbetowych opiera się blacha trapezowa samonośna o wysokości trapezu 130 mm firmy Ruukki. Na blasze trapezowej została rozłożona paroizolacja o grubości 0,2 mm, na której znajduje się wełna mineralna o grubości 12cm, składająca się z 2 warstw (8cm i 4cm wełny ). Kolejną warstwę stanowią kontrspadki, na których jest rozłożony welon szklany jako warstwa rozdzielenia chemicznego miedzy styropianem, a folią PVC, która stanowi końcową warstwę pokrycia dachu. Całość pokrycia mocowana jest do blachy trapezowej za pomocą łączników do termo- i hydroizolacji.  W przypadku pokrycia na dachu żelbetowym zastosowano grubszą warstwę wełny mineralnej o grubości 20cm (16cm oraz 4cm).

Termin realizacji inwestycji: od 26.01.2011 r. do 25.03.2011 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej