We Wronkach powstaje nowa hala produkcyjna firmy Samsung

2011-02-28 12:00

Samsung Electronics Co. Ltd. buduje we Wronkach nową halę produkcyjną o powierzchni 11 500 m2. Amwin, generalny wykonawca hal stalowych i żelbetowych z Wrześni (woj. wielkopolskie) realizuje dostawę i montaż pokrycia dachu w technologii blacha trapezowa/izolacja termiczna/folia PVC.

W obiekcie zastosowano izolację termiczną z wełny mineralnej i użyto foli PVC marki Renolit.

Amwin wykonuje pokrycie dachu zarówno na blasze trapezowej układanej na prefabrykowanych żelbetowych płatwiach, jak również na płycie żelbetowej wraz z osadzeniem wpustów  dachowych, a także wykończeniem attyk.

Przeczytaj koniecznie: Amwin Hale Stalowe Przedsiębiorstwem Fair Play

W zasadniczej części obiektu znajduje się dach o konstrukcji żelbetowej z płatwiami  o rozpiętości 12 m (w kroku co 6 m), opartymi na dźwigarach żelbetowych o rozpiętości 24m (i kroku 12 m). Na płatwiach żelbetowych opiera się blacha trapezowa samonośna o wysokości trapezu 130 mm firmy Ruukki. Na blasze trapezowej została rozłożona paroizolacja o grubości 0,2 mm, na której znajduje się wełna mineralna o grubości 12cm, składająca się z 2 warstw (8cm i 4cm wełny ). Kolejną warstwę stanowią kontrspadki, na których jest rozłożony welon szklany jako warstwa rozdzielenia chemicznego miedzy styropianem, a folią PVC, która stanowi końcową warstwę pokrycia dachu. Całość pokrycia mocowana jest do blachy trapezowej za pomocą łączników do termo- i hydroizolacji.  W przypadku pokrycia na dachu żelbetowym zastosowano grubszą warstwę wełny mineralnej o grubości 20cm (16cm oraz 4cm).

Termin realizacji inwestycji: od 26.01.2011 r. do 25.03.2011 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej