W Polsce powstanie nowa huta szkła. Wybuduje ją Guardian Glass

2017-08-10 11:23
huta szkła Guardian
Autor: Guardian Glass Huta szkła w Częstochowie

To już druga huta tego producenta szkła w Polsce, która powstanie zresztą obok działającej od 2002 r. huty szkła w Częstochowie. Decyzja amerykańskiej spółki Guardian Industries wynika z rosnącego popytu na szkło typu float, szkło powlekane oraz inne rodzaje szkła budowlanego.

Nowa huta szkła Guardiana w Polsce

Guardian Industries zatwierdził inwestycję w drugą już hutę szkła w Częstochowie. Obecnie trwają  prace przygotowawcze i realizacja projektu inwestycji. Zakłada się, że huta szkła rozpocznie produkcję w trzecim kwartale 2019 roku, tworząc ponad 150 nowych miejsc pracy. Zakład ma zapewnić produkcję na poziomie 1000 ton szkła dziennie i będzie wyposażony w zaawansowaną technologicznie linię do powlekania szkła.

„Nowy zakład będzie największą inwestycją kapitałową prowadzoną od podstaw w historii Guardian Glass i umocni naszą pozycję jako wiodącego producenta wysoce wydajnych, bezpiecznych i energooszczędnych produktów szklanych dla budynków mieszkalnych i komercyjnych w Europie" - powiedział Kevin Baird, prezes i dyrektor generalny Guardian Glass.

Modernizacja linii produkcyjnej

Na tym jednak nie koniec inwestycji Guardiana w Polsce. Na 2018 rok producent zapowiedział przebudowę linii produkcyjnej szkła typu float w istniejącej hucie, która w wyniku modernizacji ma zwiększyć wydajność.

Poza zakładami w Częstochowie, Guardian ma huty szkła typu float w 10 innych miejscach w Europie, m.in. w Oroshaza na Węgrzech, Thalheim w Niemczech, a także Riazaniu i Rostowie w Rosji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej