W Polsce powstanie nowa huta szkła. Wybuduje ją Guardian Glass

2017-08-10 11:23
huta szkła Guardian
Autor: Guardian Glass Huta szkła w Częstochowie

To już druga huta tego producenta szkła w Polsce, która powstanie zresztą obok działającej od 2002 r. huty szkła w Częstochowie. Decyzja amerykańskiej spółki Guardian Industries wynika z rosnącego popytu na szkło typu float, szkło powlekane oraz inne rodzaje szkła budowlanego.

Nowa huta szkła Guardiana w Polsce

Guardian Industries zatwierdził inwestycję w drugą już hutę szkła w Częstochowie. Obecnie trwają  prace przygotowawcze i realizacja projektu inwestycji. Zakłada się, że huta szkła rozpocznie produkcję w trzecim kwartale 2019 roku, tworząc ponad 150 nowych miejsc pracy. Zakład ma zapewnić produkcję na poziomie 1000 ton szkła dziennie i będzie wyposażony w zaawansowaną technologicznie linię do powlekania szkła.

„Nowy zakład będzie największą inwestycją kapitałową prowadzoną od podstaw w historii Guardian Glass i umocni naszą pozycję jako wiodącego producenta wysoce wydajnych, bezpiecznych i energooszczędnych produktów szklanych dla budynków mieszkalnych i komercyjnych w Europie" - powiedział Kevin Baird, prezes i dyrektor generalny Guardian Glass.

Modernizacja linii produkcyjnej

Na tym jednak nie koniec inwestycji Guardiana w Polsce. Na 2018 rok producent zapowiedział przebudowę linii produkcyjnej szkła typu float w istniejącej hucie, która w wyniku modernizacji ma zwiększyć wydajność.

Poza zakładami w Częstochowie, Guardian ma huty szkła typu float w 10 innych miejscach w Europie, m.in. w Oroshaza na Węgrzech, Thalheim w Niemczech, a także Riazaniu i Rostowie w Rosji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej