W Gliwicach powstaną dwa potężne centra handlowo-rozrywkowe

2007-06-15 12:28

Dwa potężne centra handlowo-rozrywkowe powstaną w Gliwicach. Mieszkańcy znajdą w nich dwa multikina, setki ekskluzywnych butików, restauracje i fitness cluby.

Centrum miasta wkrótce zmieni się nie do poznania. Dwa potężne centra handlowo-rozrywkowe powstaną w pobliżu reprezentacyjnej ulicy Zwycięstwa.
W Forum Gliwice, które ma stanąć na terenie Gliwickich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych, zaczną działać: multipleks Cinema City z 12 lub 15 salami kinowymi, 150 sklepów, supermarket, hotel i podziemny parking. Nowoczesny gmach będzie miał dwa piętra o łącznej powierzchni 46 tys. m. kw. Wynajem pierwszych powierzchni handlowych w Forum, rozpoczęło się już w marcu. Zainteresowanie jest spore. Otwarcie zaplanowano na grudzień 2006 roku.
Obok Forum rozpoczyna się budowa Focus Parku - drugiego po Rybniku centrum handlowo-rozrywkowego na Śląsku. Inwestycja pochłonie ok. 400 mln zł, a pierwsi klienci pojawią się tu w połowie 2007 roku. Centrum - trzy razy większe od konkurenta - powstanie na miejscu dawnej Huty Gliwice. Oprócz multikina będzie tu działało ponad 220 butików, kilkanaście restauracji i nowoczesne centrum fitness. Szacuje się, że pracę znajdzie tu 2200 osób.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej